Your message has been sent, you will be contacted soon
"MIARKA" Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki  Technikum nr 4 Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Call Me Now!

Zamknij
Strona główna » Aktualości » Program Ogniska Patriotycznego

Program Ogniska Patriotycznego

  • Array

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Żorach mają zaszczyt zaprosić wszystkich, którym świętowanie z pieśnią na ustach sprawia radość, na Ognisko Patriotyczne związane z obchodami 100  -lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Początek uroczystości 10 XI 2018 o godzinie 12.00 na rynku w Żorach.

Następnie, prowadzeni przez Ochotniczy Szwadron 3 Pułku Ułanów Śląskich z panem rotmistrzem Zbigniewem Kamczyk-Godowskim na czele, w defiladowym szyku, z orkiestrą, okrążymy żorski rynek.

W defiladzie wezmą udział żorscy harcerze i reprezentacje szkół, które zgłosiły chęć uczestnictwa w imprezie, zaproszeni goście i wszyscy uczestnicy uroczystości.

Później nastąpi uroczysty przemarsz ulicami: ks. Klimka, Męczenników Oświęcimskich, R. Traugutta na boisko naszej szkoły.

Tam odbędzie się krótki pokaz musztry i krótka prezentacja Szwadronu 3 Pułku Ułanów pod dowództwem rtm. Zbigniewa Kamczyk-Godowskiego.

Następnie planujemy wspólne śpiewanie przy ognisku. Każda z zaproszonych szkół zaprezentuje jedną piosenkę, którą wcześniej przygotowała.

Na koniec zapraszamy wszystkich uczestników ogniska na wspólny posiłek w postaci gorącej wojskowej grochówki.

Print Friendly, PDF & Email