Your message has been sent, you will be contacted soon
"MIARKA" Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki  Technikum nr 4 Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Call Me Now!

Zamknij
Strona główna » Aktualości » „Narracje o niepodległości”

„Narracje o niepodległości”

Uczniowie liceum Maria Miller (2C), Paweł Zmarzły (3A) oraz Jan Grygierzec (3B) wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie na esej w języku angielskim o tematyce niepodległościowej w ramach projektu badawczego realizowanego przez Uniwersytet w Hradec Kralove (Czechy) i Instytut Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. Z dumą ogłaszamy że Marysia zdobyła I miejsce, Paweł II miejsce, a praca Janka znalazła się w szóstce najlepszych esejów.

To ogromny sukces i wielkie wyróżnienie dla naszych licealistów, gdyż prace Marysi i Pawła zostaną opublikowane na stronie konferencji naukowej organizowanej w Hradec Kralove 25-27 października 2018 roku. Ponadto, esej Marysi zostanie opublikowany wraz z artykułami naukowymi w tomie pokonferencyjnym, została ona również zaproszona do wzięcia udziału w samej konferencji naukowej do Czech.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów badawczych!

Print Friendly, PDF & Email