Nazwa szkoły


Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia!

wczoraj o 19:52
foto

18 grudnia na szczeblu rejonowym Polski Czerwony Krzyż przeprowadził XXIII Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia. Miło nam jest poinformować, iż Eryk Skrok-Wolski z kl. ID LO zajął I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, natomiast Michalina Jarosz z kl. IIIDG zajęła III miejsce w kategorii szkół gimnazjalnych. Gratulacje :) Erykowi życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.

 

Mistrz Komputera!

przedwczoraj o 20:45
foto

17 grudnia odbył się Szkolny Konkurs Informatyczny dla uczniów naszego gimnazjum. Miło jest nam poinformować, iż I miejsce zajął Adam Szymański z IICG, II miejsce zajęli: Adrian Brachaczek z klasy IIIAG oraz Mateusz Gaś z klasy IICG. Gratulujemy! Nagrody do odbioru na portierni ;)

 

Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy - etap szkolny

przedwczoraj o 9:03

Zakończył się etap szkolny Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Do etapu rejonowego zakwalifikowali się: z matematyki: Julia Nasiadka,Maria Pająk, Agnieszka Piontek, Klaudia Zawierucha; z fizyki: Wojciech Lewandowski, Arkadiusz Lipiecki, Szymon Sobik; z biologi: Karolina Ziaja, z wiedzy o społeczeństwie Alicja Nowak; z geografii Iga Łużniak;z języka niemieckiego Weronika Cwalina. Serdecznie gratulujemy!!!

 

Nasze prace na aukcjach WOŚP-u!!!

15 gru 2014 o 20:10
foto

Uczniowie z klasy 1A i 2A gimnazjum ( Klaudia, Sandra, Patrycja, Marta, Emilia, Natalia, Karol)wykonali własnoręcznie bransoletki. Zapraszamy na aukcje WOŚP-u, gdzie będą wystawione pod wspólnym hasłem: G1-Żory.

 

Jubileuszowe spotkanie w MOPS-ie.

15 gru 2014 o 6:41
foto

To już 15 raz młodzież naszej szkoły gościła z wizytą w MOPS-ie! Brawa za wytrwałość dla opiekunów, pani Jolanty Drożdż i Jadwigi Formeli. W tym roku klasa 1d i 1a przygotowały tradycyjne przedstawienie, które corocznie wywołuje usmiech i łzy wzruszenia na twarzach pensjonariuszy. Zaangażowanie i pomysłowość młodzieży owocuje nie tylko przedstawieniami, ale także drobnymi upominkami z artykułami potrzebnymi pensjonariuszom, na które fundusze zebrali uczniowie z 2b. Jak co roku w akcję włączają się sponsorzy i rodzice. Cieszy aktywność nowych roczników naszych uczniów (1dg), a także ich rodziców. Dziękujemy wszystkim serdecznie, a szczególnie naszym nauczycielom, którzy od 15 lat tak wytrwale wspierają potrzebujących MOPS-u, czyli pomysłodawczyni i organizatorowi szkolnemu akcji, pani Jolancie Drożdż i Jadwidze Formeli. Życzymy tak wielkiego serca na następne lata.

 

Zmagania z niemieckim

11 gru 2014 o 16:39
foto

W ostatnim czasie uczniowie naszego liceum z powodzeniem startowali w konkursach języka niemieckiego. A oto rezultaty:
Marie Hegemann zakwalifikowała się do Etapu Okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego - uzyskała 96 na 100 punktów możliwych do zdobycia.
Gratulujemy rewelacyjnego wyniku i trzymamy kciuki 7-go lutego.

Gratulujemy także uczestniczkom I etapu Śląskiego Konkursu Języka Niemieckiego organizowanego przez ZSTiO w Chorzowie, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu, a są to: Marie Hegemann i Marta Sładczyk
Na wyróżnienie zasługują także: Paulina Smelczysz, Dominika Krawczyk, Jakub Perenc i Fryderyk Szendera.
Życzymy wszystkim radości i przyjemności w dalszych potyczkach z językiem niemieckim.

 

Dziewczęta wyróżnione

11 gru 2014 o 15:56

Karolina Dyrna, Dominika Kojzar i Iwona Winklerz klasy 2d zostały laureatkami Questingu NGO - odkrywam, poznaję, powracam, promującego żorskie organizacje pozarządowe. W październiku dziewczyny wzięły udział w grze miejskiej, a ogłoszenie wyników nastąpiło 5 grudnia w czasie VI Gali Wolontariatu w Miejskim Ośrodku Kultury.
Gratulujemy!

 

Miarkowy Klub Debat Oxfordzkich

09 gru 2014 o 22:42
foto

Uczniowie klas prawnych ( 1c i 2c) zakwalifikowali się do II części projektu „ Śląska Akademia Liderów” - tj. do założenia Klubu Debat Oxfordzkich. Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji finansowanego z funduszy EOG przez Stowarzyszenie Instytut Regionalny w Katowicach.

 

Jesteśmy w półfinale!

09 gru 2014 o 22:01

Drużyna z "Miarki" w tegorocznym "Pojedynku na słowa" zakwalifikowała się do półfinału po zaciętym boju z Zespołem Szkół Technicznych w Rybniku i V Liceum Ogólnokształcącym w Rybniku. Następny etap odbędzie się w pierwszym tygodniu stycznia. Trzymajmy kciuki za naszych recytujących (Ola Domin, Martyna Jończyk, Ola Skaźnik, Paweł Głowaty) i śpiewających (Gosia Duży, Jola Wieliczka, Ania Brodala) poezję! Towarzyszy im, grając na fortepianie, wspaniały Paweł Gwóźdź z 1dg!

 

Wspaniałe warsztaty!

09 gru 2014 o 21:50

Trzy uczennice z klas dziennikarskich - Nikola Książkiewicz (3 e), Zuzia Grzywok i Naomi Muras (2e) zostały zaproszone do wzięcia udziału w Festiwalu "Młodzi i media". Festiwal trwał dwa dni - od piątku do soboty i przeznaczony był dla 30 wybranych szkół z całej Polski. Obejmował różnego rodzaju zajęcia z mediami. Najciekawsze odbywały się w studiu Telewizji TVN, skąd nasze uczennice wyszły zachwycone. Oby więcej było takich wyjazdów dla naszych młodych twórców i dziennikarzy!

 

1lo.zory.pl - Copyright © 2000-2014 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. Wszelkie prawa zastrzeżone.