Nazwa szkoły


"Bezbłędna Marta"

dzisiaj o 12:20

Marta Helis z klasy II d wygrała Miejski Konkurs Ortograficzny dla Gimnazjalistów.Gratulujemy !

 

Talentów ma on wiele !!!

dzisiaj o 8:18

Kamil Owczarek z II c liceum reprezentujący Żory w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, zdobył I miejsce w etapie wojewódzkim w kategorii Poezja Śpiewana. Gratulacje !

 

Sprawni jak żołnierze - tylko w Miarce!

21 maja 2015 o 9:31

20.05.2015 w Rybniku drużyna dziewcząt i chłopców naszego liceum wygrała zawody sportowo - obronne "Sprawni jak żołnierze" i uzyskała awans do finału wojewódzkiego. W pokonanym polu chłopcy zostawili 10,a dziewczęta 8 drużyn z Żor, Rybnika, Raciborza, Jastrzębia i Wodzisławia Śląskiego. Reprezentowali nas: Winkler Agnieszka, Zdeb Zofia, Konopka Adriana, Truszkowski Michał, Marcisz Jacek, Kopeć Michał i Buba Szymon. Do zawodów przygotowali: Radosław Roś i Łukasz Kuś

 

Koncert dla Mamy

19 maja 2015 o 13:01
foto

Z okazji Dnia Matki serdecznie zapraszamy Rodziców gimnazjalistów i licealistów na koncert przygotowany przez śpiewających, grających i tańczących artystów z naszej szkoły.
Koncert odbędzie się w środę 27 maja o godzinie 17.00
Będzie nam bardzo miło Państwa gościć!

 

Nasza drużyna 3 w województwie!!!

17 maja 2015 o 14:47
foto

16 maja w Katowicach odbyły się XXIII Drużynowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej PCK na etapie wojewódzkim. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 11 zespołów. Nasza drużyna w składzie Zuzanna Kędzierska z kl. IIIA LO, Paweł Truszkowski z kl. IIIA LO, Katarzyna Tesluk z kl. IIID LO, Magdalena Sobik z kl. IIC LO, Kamil Wesołowski z kl. IIC LO zajęła III miejsce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą podejmując czynności ratunkowe wykonywane podczas różnych pozoracji. Drużyna musiała zmierzyć się w takich sytuacjach jak: złamania, zatrucia, wypadek komunikacyjny czy epilepsja. Gratulacje! Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Uwaga absolwenci liceum!

11 maja 2015 o 11:12

W zakładce pobierz zadania/matura zostały umieszczone ważne informacje dotyczące możliwości uzyskania dofinansowania do edukacji na poziomie wyższym przez osoby posiadające orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
Warto zapoznać się z tym dokumentem.

 

Najlepsi w Biegach na Orientację

11 maja 2015 o 10:11

27 kwietnia odbyły się miejskie i rejonowe zawody w biegach na orientację. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie gimnazjum - grupa chłopców i dziewcząt. Obie drużyny zwyciężyły w swojej kategorii wiekowej w zawodach miejskich.
W klasyfikacji rejonowej chłopcy zajęli I miejsce, drużyna dziewcząt II, a obie drużyny reprezentujące naszą szkołę zostały zakwalifikowane do zawodów wojewódzkich, które odbędą się 28 maja 2015r.
Gratulujemy dużego sukcesu i życzymy powodzenia w zawodach wojewódzkich.

 

Gratulujemy Karolinie!

11 maja 2015 o 10:03

Karolina Kuliga z klasy 3dg zdobyła III miejsce w Międzynarodowym Konkursie Plastyczno – Literackim "Błogosławiona Bolesława Lament – Apostołka Jedności". Sukces jest doniosły, gdyż na konkurs nadesłano ok. 700 prac z Polski i zagranicy w kategorii plastycznej i literackiej.
Serdecznie gratulujemy!

 

Wyniki konkursu FOX

07 maja 2015 o 11:02

Uczniowie naszej szkoły uzyskali najwyższy w Żorach średni wynik w Konkursie Języka Angielskiego FOX 2015. Wyróżnienia otrzymali: Maja Świat, Tomasz Nowak i Mikołaj Oleś z klasy 2dg oraz Kacper Witosz z klasy 1cg, a także dwie uczennice liceum: Weronika Wojaczek i Wioletta Wowra z 2a.
Gratulujemy!

 

Dwa Diamentowe Indeksy AGH dla uczniów Miarki!!!

04 maja 2015 o 10:34
foto

W Ogólnopolskiej Olimpiadzie o Diamentowy Indeks AGH z matematyki dwóch uczniów I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki: Jakub Darul i Jolanta Gluza zdobyło tytuł laureatów i tym samym indeks na AGH.

Gratulujemy!!!

 

1lo.zory.pl - Copyright © 2000-2015 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. Wszelkie prawa zastrzeżone.