Nazwa szkoły


Najlepsze wyjście: nie wchodzić

przedwczoraj o 9:03
foto

25 marca 2015r. w naszej szkole gościliśmy funkcjonariusza Izby Celnej i jego podopieczną Tilię oraz dzielnicowych z Żor. Spotkaniu przyświecało hasło "Narkotyki - najlepsze wyjście - nie wchodzić". St. asp. Jan Koczy z Izby Celnej w Katowicach oraz dzielnicowi z Żor spotkali się dzisiaj z naszą młodzieżą. Podczas wizyty goście rozmawiali z uczniami na temat negatywnych skutków zażywania narkotyków, a także konsekwencji prawnych związanych z ich posiadaniem, wytwarzaniem, czy udzielaniem osobom trzecim. Funkcjonariuszowi izby celnej w spotkaniu towarzyszyła labradorka Tilia, która na co dzień pomaga mu w wyszukiwaniu narkotyków. U nas też zaprezentowała się w akcji i specjalnie dla uczniów pokazała sposób typowania osób, w których posiadaniu mogą pozostawać środki odurzające. Mimo, że sympatyczna towarzyszka mundurowych nie odnalazła żadnych substancji zabronionych, jej występ i tak wzbudził wiele emocji.
Akcja miała charakter profilaktyczny. Chcieliśmy dać wyraz naszego sprzeciwu wobec narkotyków oraz wyrazić pragnienie, aby nasza szkoła była wolna od środków psychoaktywnych. Bardzo dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę w walce z tym problemem.

 

Karol Miarka patronem Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Żorach

25 lut 2015 o 14:43
foto

W 15- lecie istnienia szkoły, w związku z obchodami Międzynarodowego Dnia Języków Ojczystych gimnazjum przyjęło imię Karola Miarki. W dobie globalizacji, wspólnej Europy Miarka wskazuje na ważność korzeni, regionu, z którego się wyrasta i języka narodowego jako świata bogactwa myśli i narzędzia zmian, a tym samym rozwoju jednostki. Podkreśla wartość ciągłej edukacji oraz koniecznej we współczesnym świecie aktywności i odwagi. Cieszymy się, że rozpoczynamy kolejny etap w naszej historii!

 

Sukces w OLiJP

22 lut 2015 o 15:41
foto

Uczennica klasy 2c LO Magdalena Sobik zakwalifikowała się do ustnej części II etapu zawodów okręgowych Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Wielkie gratulacje. Następny etap 7 marca- trzymamy kciuki.

 

Wielkie święto naszego gimnazjum

20 lut 2015 o 13:11
foto

W poniedziałek 23 lutego uczestniczyć będziemy w uroczystości nadania Gimnazjum nr 1 imienia Karola Miarki

Dzień ten uświetnią swoją obecnością liczni goście - prelegenci. W gimnazjum zaplanowane są lekcje otwarte, wykłady i warsztaty.
O godzinie 11.00 wszystkie klasy gimnazjalne będą uczestniczyć we mszy św., podczas której zostanie poświęcony sztandar. Po mszy św. wyznaczone klasy przejdą do Miejskiego Ośrodka Kultury na uroczystą akademię.

Zapraszamy wszystkich Przyjaciół naszego gimnazjum do włączenia się w uroczyste obchody. Rodziców zapraszamy także na lekcje otwarte według załączonego harmonogramu.


Szczegółowe informacje dotyczące naszego święta znajdują się w zakładce "pobierz zadania/konkursy"


 

Uwaga absolwenci poprawiający wyniki matur!

18 lut 2015 o 14:34

Od 18 lutego do 26 lutego na stronie OKE w Jaworznie będzie czynny serwis dla absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego.
Serwis będzie dostępny poprzez link na stronie http://www.oke.jaworzno.pl (SERWISY->serwis maturzysty). Celem serwisu jest umożliwienie weryfikacji danych osobowych i egzaminacyjnych przez samych zainteresowanych.

Aby zalogować się do serwisu należy w sekretariacie szkoły pobrać indywidualny login i hasło. Za pomocą tego samego loginu i hasła będzie można sprawdzić w odpowiednim czasie wyniki egzaminu maturalnego.

Prosimy wszystkich zdających o zalogowanie się do serwisu za pomocą pobranego loginu i sprawdzenie swoich danych. W przypadku stwierdzenia błędu w swoich danych osobowych i egzaminacyjnych, proszę ten fakt niezwłocznie zgłosić w sekretariacie szkoły.

 

Marysia i Olimpiada Matematyczna Gimnazjalistów

16 lut 2015 o 13:20

Maria Pająk z klasy 3dg zakwalifikowała się do zawodów II stopnia X Olimpiady Matematycznej Gimnazjalistów. Gratulujemy! i życzymy dalszych sukcesów.

 

Udanych ferii!

30 Sty 2015 o 14:30
foto

Wszystkim uczniom i pracownikom szkoły życzymy udanego i efektywnego wypoczynku.

Przypominamy o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w czasie wolnym.
Informujemy, że w ramach akcji Bezpieczne Ferie Zimowe Wojewoda uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze (32) 200-21-71, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych.

 

Finalistki WKP

29 Sty 2015 o 11:50

Maria Pająk zakwalifikowała się do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Matematyki, a Alicja Nowak awansowała do III etapu Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Wiedzy o Społeczeństwie. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

70 rocznica wyzwolenia Obozu Auschwitz

27 Sty 2015 o 12:51
foto

Uczniowie Miarki uczcili pamięć zmarłych obozu Auschwitz- Birkeanu, w ramach państwowych obchodów tej rocznicy.
Jedną z ocalałych z obozu jest p. Halina Birenbaum, która kilka lat temu gościła w naszej szkole.

 

Potyczki językowe

26 Sty 2015 o 14:12

W dniu 21.01.2015 uczniowie wzięli udział w V Międzygimnazjalnym Konkursie Językowym. Konkurs o nazwie "Potyczki językowe" został zorganizowany w ZS w Pawłowicach.
Dziękujemy gimnazjalistom za godne reprezentowanie naszej szkoły.
Na szczególne wyróżnienie zasłużyli uczniowie klasy 3dG:
Jan Bodio, który zdobył II miejsce w kategorii języka niemieckiego,
Julia Smyczek - zdobywczyni III miejsca w kategorii języka francuskiego oraz
Krzysztof Pysz, który otrzymał wyróżnienie z języka angielskiego
Gratulujemy!

 

1lo.zory.pl - Copyright © 2000-2015 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. Wszelkie prawa zastrzeżone.