Młodzieżowy chór Voce Segreto ogłasza najwiekszy nabór nowych członków w historii!

Informacje

Lubisz śpiewać? Chciałbyś występować przed innymi? Zwiedzić kawał świata?

Dobrze trafiłeś!

Jeździmy na wiele konkursów. Nie tylko w kraju ale i za granicą. Ostatnio byliśmy w Bydgoszczy a wcześniej w czeskim Olomouc!

Ale przede wszystkim kochamy śpiewać a miłość do muzyki nas łączy.

Brzmi interesująco?

Nawet jeżeli chcesz dopiero zacząć swoją przygodę ze śpiewaniem! Zapraszamy na przesłuchania, które odbędą się w piątek 31 października i 7 listopada w sali 4 (lewe skrzydło szkoły) o godzinie 15:30

Nazwa szkoły


Historyczny sukces!

dzisiaj o 12:53
foto

W dniu 28.10 w Rudzie Śląskiej odbyły się finały wojewódzkie w biegach przełajowych. Uczennice naszego gimnazjum zdobyły wysokie XII miejsce. Sukces wybiegały: Julia Han, Marta Łyp, Weronika Barczyk, Marlena Łata, Oliwia Dziewior, Gawełek Marta, Wiktoria Weisman i Weronika Samol. To wielki sukces i wyróżnienie. Nasza reprezentacja szkoły pierwszy raz zaszła tak daleko w zmaganiach sportowych. Serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły i naszego miasta. Gratulacje!

 

Kontakty ze szkołą

27 paź 2014 o 12:33

Przypominamy o różnych możliwościach kontaktu z nauczycielami:

W terminach ustalonych na początku roku szkolnego tradycyjnie odbywać się będą spotkania z wychowawcą i konsultacje ze wszystkimi nauczycielami. Daty spotkań z rodzicami można znaleźć w zakładce terminarz szkoły. Najbliższe - w czwartek 13 listopada.

Wszyscy rodzice, którzy odebrali loginy do dziennika elektronicznego i zalogowali się, mogą mailowo kontaktować się z wybranym nauczycielem, wychowawcą lub pedagogiem. Nazwiska i godziny dyżurów pedagogów i psychologa szkolnego można znaleźć w zakładce „Informacje o szkole”

W zakładce „Informacje o szkole” znajduje się również harmonogram konsultacji poszczególnych nauczycieli. Zapraszamy do indywidualnego kontaktu z nimi w podanych terminach.

Ze względów organizacyjnych zalecamy uprzedni kontakt (telefoniczny – przez sekretariat, lub mailowy- bezpośrednio z nauczycielem), w celu potwierdzenia obecności nauczyciela w dniu konsultacji. Zdarza się, że nauczyciel pełni w danym czasie funkcję opiekuna wycieczki lub jest na zwolnieniu lekarskim.

Bez względu na termin konsultacji i inne terminarze, rodzic w każdym czasie może skontaktować się z sekretariatem szkoły, w celu ustalenia spotkania z nauczycielem.

 

Miarkowicze w Paryżu i Londynie

24 paź 2014 o 9:20
foto

W październiku dwie grupy uczniów naszej szkoły realizowały projekt "Stolice Europy w zasięgu ręki". Celem projektu oprócz zwiedzania było poznanie kultury i zwyczajów mieszkańców stolic europejskich, a także kontakt z językiem angielskim i francuskim w sytuacjach codziennych.

 

WICEMISTRZYNIE REJONU

22 paź 2014 o 23:45
foto

Dnia 21.10.2014 r. w Rybniku odbyły się Rejonowe Biegi Przełajowe Szkół Ponadgimnazjalnych .
I LO im. K. Miarki reprezentowały następujące uczennice:
Honorata Szafarczyk kl.1d , Aleksandra Nieszporek kl.1e, Zofia Zdeb kl.1e, Anna Hozer kl.2a, Monika Kwiatkowska kl.2a, Agnieszka Winkler kl.2a oraz rezerwowa Dorota Haspert kl.1c.Zespół naszych dziewcząt zdobył 2 miejsce w zawodach na szczeblu rejonowym.Wielkie gratulacje za sportową postawę i wolę walki.Opiekun:Izabela Fijałkowska.

 

I miejsce w przełajach!

22 paź 2014 o 10:05
foto

Drużyna dziewcząt naszego gimnazjum wygrała rejonowe zawody w biegach przełajowych i zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego. Jest to historyczny awans naszej szkoły do zawodów o tak wysokiej randze. Naszą szkołę reprezentowały: Han Julia, Łyp Marta, Barczyk Weronika, Łata Marlena, Gawełek Marta, Weisman Wiktoria, Samol Weronika. Życzymy sukcesów na szczeblu wojewódzkim. Gratulacje!

 

To już siedemnasta wymiana!

21 paź 2014 o 15:05
foto

W dniach 10 - 18 października grupa uczniów z naszego gimnazjum i liceum przebywała w Bawarii. Uczniowie uczestniczyli w programie wymiany młodzieży realizowanym wspólnie ze szkołą partnerską -Friedrich-Rückert-Gymnasium z Ebern.
A oto niektóre wrażenia uczestników:


- Dlaczego wszystko co najlepsze kończy się tak szybko!
- ...można zwiedzić kraj, spędzić naprawdę fajnie czas, poznać wspaniałych ludzi i podszkolić języki obce.
- Pewnie pojadę za rok, bo świetnie się tu bawiłam.
- Ich liebe Ebern!
- Zwiedzanie również było w porządku, ponieważ nie było długie ;)
- Uważam, że wzięcie udziału w wymianie było najlepszą decyzją w moim życiu.
- Niech żałują ci, którzy nie byli na wymianie!


Jeżeli czujesz, że i Ty trochę żałujesz, zapraszamy za rok!

 

Chłopcy z "Miarki" górą!

21 paź 2014 o 10:38
foto

Dnia 17.10.2014r. odbył się Miejski Turniej Tenisa Stołowego
Szkół Ponadgimnazjalnych. Zespół naszych chłopców w składzie: Paweł Piątek Ie, Krzysztof Babilas IIa, Jacek Marcisz IIb oraz Robert Winkler IIIa zdobył I miejsce i zakwalifikował się do zawodów rejonowych.
Gratulacje!
Opiekun: Jadwiga Formela

 

MIARKA BIEGA

21 paź 2014 o 10:35

12.10.2014 odbył się VII Żorski Bieg Uliczny.

30 uczniów Gimnazjum i Liceum „Miarki” wzięło udział w biegu ulicznym „Bieg Po Zdrowie’’-2 km
Wszystkim uczestnikom gratulujemy kondycji i mamy nadzieję,
że za rok będzie nas znacznie więcej.

Opiekunowie:
Jadwiga Formela
Katarzyna Kubańska

 

MISTRZYNIE ŻOR

19 paź 2014 o 22:11
foto

Dnia 17.10.2014 r. odbył się Miejski Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych.
I LO im.K.Miarki reprezentowały: Patrycja Kapek kl.2b , Agnieszka Winkler kl.2a , Iwona Winkler kl.2d
oraz rezerwowa- Sandra Gniecka kl.2e. Zespół naszych dziewcząt zdobył I miejsce i zakwalifikował się do zawodów rejonowych.
Wielkie gratulacje! Opiekun: Izabela Fijałkowska

 

Uczniowie gimnazjum pomagają w utrzymaniu rezerwatu przyrody

16 paź 2014 o 18:47
foto

15 października uczniowie klasy 2d gimnazjum wraz z nauczycielami biologii uczestniczyli w czynnej ochronie zbiorowisk roślinnych rezerwatu przyrody „Góra Gipsowa” na Opolszczyźnie.

 

1lo.zory.pl - Copyright © 2000-2014 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. Wszelkie prawa zastrzeżone.