Nazwa szkoły


Młodzież Zapobiega Pożarom!

wczoraj o 21:50
foto

W dniu 25 kwietnia 2015 roku w Siewierzu odbyły się eliminacje wojewódzkie do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega Pożarom”. W grupie szkół gimnazjum Patryk Student uczeń klasy IIIC zajął 2 miejsce. XXXVIII edycja Turnieju Wiedzy Pożarniczej ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa, przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, organizacji ochrony przeciwpożarowej oraz historii i tradycji ruchu strażackiego. Zajmując II miejsce Patryk zakwalifikował się do etapu ogólnopolskiego :) Powodzenia i ogromne gratulacje!

 

Dziś zmarł prof. Władysław Bartoszewski

przedwczoraj o 23:28
foto

Władysław Bartoszewski - jeden z niekwestionowanych autorytetów naszych czasów. Człowiek - historia. Człowiek- dyplomata. Człowiek- chrześcijanin.Człowiek - człowieczeństwo- godność osobista- godność osobowa.

 

W ich towarzystwie możesz czuć się bezpiecznie!

23 kwi 2015 o 19:12
foto

23 kwietnia w Rybniku odbyły się XVII Drużynowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Przedmedycznej organizowane przez PCK. Drużyna wykazała się ogromną wiedzą i umiejętnościami w pozoracjach urazowych takich jak: urazy kręgosłupa, wytrzewienie, amputacja urazowa czy krwotoki. W tegorocznych mistrzostwach udział wzięło 8 zespołów. Nasza drużyna w składzie Zuzanna Kędzierska z kl. IIIA LO, Paweł Truszkowski z kl. IIIA LO, Katarzyna Tesluk z kl. IIID LO, Magdalena Sobik z kl. IIC LO, Kamil Wesołowski z kl. IIC LO zajęła I miejsce tym samym zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego :) trzymamy kciuki 16 maja :) Powodzenia i ogromne Gratulacje! Zapraszamy do galerii zdjęć!

 

Gimnazjaliści docenieni na X Festiwalu Twórczości Uczniowskiej!

23 kwi 2015 o 13:21

Na X Międzyszkolnym Konkursie Literackim Żory 2015 jury doceniło literackie i plastyczne zdolności naszych gimnazjalistek:
II miejsce zajęła Karolina Wolniaczyk z klasy IIIaG, a praca Marty Helis i Wiktorii Weisman z klasy IIdG została wyróżniona.
Gratulujemy sukcesu!

 

Egzaminy gimnazjalne

20 kwi 2015 o 14:39

W dniach 21 - 23 kwietnia (wtorek, środa, czwartek) uczniowie klas III gimnazjum przystępują do egzaminu gimnazjalnego. Dni te są w naszej szkole dniami wolnymi zarówno dla pozostałych uczniów gimnazjum, jak i dla licealistów.

 

Mistrzowie Żor w piłce nożnej szkół ponadgimnazjalnych.

20 kwi 2015 o 11:59
foto

16.04.2015 reprezentacja liceum w piłce nożnej wygrała miejskie zawody w piłce nożnej. Mistrzowski skład tworzyli: Tide Grzegorz, Kalita Adrian, Krymiec Damian, Witoszek Rafał, Gajek Daniel, Wawoczny MAriusz, Marcisz Jacek, Hupka Filip, Pitrasz Paweł.Opiekun Łukasz Kuś. Nasza drużyna będzie reprezentowała miasto Żory na zawodach rejonowych. Powodzenia.

 

Magda finalistką Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.

20 kwi 2015 o 11:48
foto

Magdalena Sobik, uczennica klasy 2c, została finalistką XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Etap centralny olimpiady odbył się w dnach 15.04-18.04 w Konstancinie - Warszawie. Zgodnie z Rozporządzeniem MEN finaliści OLiJP zwolnieni są z matury z języka polskiego - co oznacza, że Magda jako finalistka ma już na 100% zaliczoną maturę pisemną (podstawa i rozszerzenie) i ustną z języka polskiego. To wielkie osiągnięcie - w drugiej klasie finał i matura. Gratulujemy sukcesu. Opiekun:Elżbieta Klemens.

 

Celują w sukces

20 kwi 2015 o 8:16

Uczniowie naszego liceum uczestniczyli w Konkursie Wiedzy o Rynku Pracy "Celuj w Sukces".
Miło nam poinformować, że Agnieszka Staroń (Ia), Seweryn Habdas (Ib), Hanna Hozer (Id), Marie Hegemann (Id) i Michał Foltys (Ia) wykazali się dużą wiedzą na temat rynku pracy a także ciekawie motywowali i planowali ścieżkę kariery edukacyjno -zawodowej. Pod kierunkiem p. Ewy Wity przygotowywali filmy oraz prezentacje multimedialne na temat wybranego przez siebie zawodu. Najwyższe, II miejsce zdobyła Agnieszka Staroń, także pozostali uczestnicy uzyskali dużą liczbę punktów na wszystkich etapach konkursu.
Gratulujemy.
Nagrody zostaną wręczone 23.04.2015 o godzinie 11 w sali nr.104 w CKZiUw Żorach.

 

GROSZOMANIA - POMOC DLA 4-LETNIEGO ADRIANA

19 kwi 2015 o 22:59

Chciałabym podziękować wszystkim osobom, które przejęły się losem 4-letniego Adrianka Sawickiego walczącego z nietypowym guzem mózgu i wsparli nas w "Groszomanii" dorzucając do puszki swoje grosiki. Szczególne podziękowania kieruje do klasy I c LO, która w całości zaangażowała się w koordynację tej akcji w naszej szkole. Cieszę się, że tak wiele osób widzi więcej - niż czubek własnego nosa!!!! Dziękuję Wam Wszystkim. Pozdrawiam Monika Chromik

 

NASI SIATKARZE Z GIMNAZJUM WICEMISTRZAMI REJONU

19 kwi 2015 o 22:30

Dnia 16.04.2015 zostały rozegrane Rejonowe Zawody Piłki Siatkowej Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Uczniowie, którzy reprezentowali naszą szkołę zmierzyli się z mistrzami z Rybnika. Są nimi:Kacper Stępień III a, Rafał Noga III a, Kamil Gabryś III a, Grzegorz Jurczyk III a, Rafał Benisz III a, Piotr Pacler III a, Michał Truszkowski III c, Wojciech Lewandowski III c, Paweł Wójcik III a, Konrad Waleczek III c.Gratulujemy II miejsca. Opiekun: Monika Chromik

 

1lo.zory.pl - Copyright © 2000-2015 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. Wszelkie prawa zastrzeżone.