Nazwa szkoły


WICEMISTRZYNIE REJONU

wczoraj o 22:46

Dnia 19.03.2015r. w Rybniku został rozegrany Rejonowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.Nasze liceum reprezentowały:Karolina Kęsik 3a, Klaudia Michalik 3b, Marta Sładczyk 3d, Klaudia Salomon 3d,Agnieszka Winkler 2a, Zofia Zdeb 1e, Sylwia Poloczek 1e, Oliwia Zalewa 1c. Zespół dziewcząt po zaciętej walce zdobył 2 miejsce i możemy być dumni ze srebrnego medalu w rejonie. Gratulacje!!! Opiekun: Izabela Fijałkowska

 

Igor finalistą konkursu o Kazimierzu Wielkim

wczoraj o 12:44

Igor Szpotakowski zakwalifikował się do finału "Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kazimierzu Wielkim i jego czasach". Gratulujemy i życzymy sukcesu w Bydgoszczy .

 

Dzień Otwarty w Miarce!!!

wczoraj o 10:58
foto

Uczniowie i dyrekcja Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi i I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Miarki serdecznie zapraszają wszystkich chętnych na Dzień Otwarty Szkoły, który odbędzie się 26 marca 2015 r. w godzinach od 16.30 do 19.00.

W programie między innymi:

- prezentacja oferty klas do gimnazjum i liceum na rok szkolny 2015/2016 - godzina 17.00 - sala gimnastyczna

- doświadczenia fizyczne

- doświadczenia chemiczne

- lekcja otwarta "Zakręcona historia"

- multimedialne lekcje przedsiębiorczości

- matematyka po angielsku na tablicy interaktywnej

- prezentacja klas dwujęzycznych z językiem angielskim i niemieckim

- prezentacja wymian międzynarodowych - Francja, Niemcy, Czechy

- prezentacja centrum multimedialnego i biblioteki

- prezentacja rozszerzonej informatyki

- pokaz tańca flamenco

- występ chóru Voce Segreto

- kawiarenka psychologiczno-pedagogiczna - badanie predyspozycji zawodowych

- prezentacja klasy prawnej

i wiele innych atrakcji


PRZYJDŹ!!! ZOBACZ!!! ZOSTAŃ!!!

ZAPRASZAMY!!

 

Nowa oferta Gimnazjum Miarki – nie tylko angielski!

wczoraj o 10:57
foto

„Wie viele Sprachen du sprichst, sooftmal bist du Mensch”
„Iloma językami mówisz, tyle razy jesteś człowiekiem”

Johann Wolfgang von Goethe

Korzystając z dziesięcioletniego doświadczenia w prowadzeniu klas dwujęzycznych w gimnazjum i liceum pragniemy od przyszłego roku szkolnego otworzyć pierwszą klasę gimnazjalną z językiem niemieckim jako drugim językiem nauczania.

Nowa oferta skierowana jest do osób szczególnie zainteresowanych nauką języka niemieckiego w zwiększonym zakresie, a także kulturą i realiami krajów niemieckojęzycznych. To wyzwanie dla jednostek ambitnych i odważnych, otwartych i komunikatywnych, ciekawych świata, ale też posiadających konkretne cele.

Oferujemy:
• naukę języka niemieckiego w wymiarze co najmniej 5 godzin tygodniowo,
• możliwość wykorzystania języka niemieckiego jako narzędzia do zdobywania wiedzy,
• udział w wymianie uczniowskiej finansowanej w dużej części ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży,
• możliwość udziału w programie indywidualnej wymiany ucznia,
• realizację projektów w języku niemieckim przy wsparciu merytorycznym i finansowym instytucji partnerskich,
• współpracę z Instytutem Goethego w Krakowie w zakresie rozwoju bazy dydaktycznej i organizacji egzaminów potwierdzonych międzynarodowym certyfikatem,
• rzetelne przygotowanie do dalszego kształcenia językowego i ogólnego.

 

Finaliści Discover Canada 2015

przedwczoraj o 15:17

Z wielką radością informujemy, że aż troje naszych uczniów znalazło się w gronie finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie Discover Canada 2015.
Karol Krzak z klasy 2a, Aleksandra Mikołajec z klasy 3e oraz Klaudia Kłodowska z klasy 3d wykazali się nie tylko wiedzą na temat Kanady, ale również umiejętnością pisania esejów w języku angielskim, co pozwoliło im zakwalifikować się do finału, który odbędzie się w czerwcu.
Gratulujemy życzymy dalszych sukcesów.

 

Wielka szóstka!

przedwczoraj o 7:16
foto

W I Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Sporcie i Zdrowiu mamy sześciu finalistów. 20-21 marca w Gnieźnie odbył się etap centralny. Tematem, w którym młodzież osiągnęła tak znakomity wynik była "Pierwsza pomoc przedmedyczna". W etapie krajowym wzięło udział 79 uczestników z całej Polski. Na V miejscu znalazły się Aleksandra Domin z ID oraz Zuzanna Kędzierska z IIIA, 13 miejsce zajął Paweł Truszkowski z IIIA, na 17 miejscu uplasowała się Katarzyna Tesluk z IIID, 26 miejsce zajął Kamil Wesołowski z IIC, 35 miejsce należy do Magdaleny Sobik z IIC. Składamy Wielkie Gratulacje :)

 

Siódmy w województwie!

23 mar 2015 o 15:15
foto

23 marca na szczeblu wojewódzkim Polski Czerwony Krzyż przeprowadził XXIII Olimpiadę Promocji Zdrowego Stylu Życia. Miło nam jest poinformować, iż Eryk Skrok-Wolski z kl. ID LO zajął VII miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy :)

 

II Turniej Debat Oxfordzkich

22 mar 2015 o 20:31

Martyna Mazurek, Małgorzata Pałka oraz Kamil Owczarek - uczniowie klas prawnych naszej szkoły - mistrzami rozgrywek regionalnych w obszarze problematyki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

 

Turniej Wiedzy Pożarniczej!

22 mar 2015 o 19:23
foto

20 marca odbył się Turniej Wiedzy Pożarniczej. Tematyką konkursu jest ochrona ludności, ekologii, podstaw ratownictwa, ochrona przepisów przeciwpożarowych. Patryk Student z klasy III CG zajął I miejsce i tym samym będzie reprezentował naszą szkołę na szczeblu wojewódzkim pod koniec kwietnia. Gratulujemy sukcesu, życzymy powodzenia :)

 

Herzlich willkommen!

20 mar 2015 o 10:59
foto

Od soboty 21 marca będziemy gościć w naszej szkole i w naszych rodzinach przyjaciół ze szkoły partnerskiej w Ebern. To już 17. wizyta uczniów i nauczycieli z Friedrich-Rueckert-Gymnasium w ramach wymiany młodzieży.

Życzymy gościom i gospodarzom wielu miłych chwil!

 

1lo.zory.pl - Copyright © 2000-2015 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. Wszelkie prawa zastrzeżone.