Nazwa szkoły


Dagmara Kopeć uczennica klasy 3c LO zajęła 3 miejsce w Zimowych Mistrzostwach Śląska w Ujeżdżeniu.

wczoraj o 21:24
foto

Dagmara jest zawodniczką KJ Profit w Orzeszu. Jeździ na koniu Corne. W tegorocznych Zimowych Mistrzostwach w Zbrosławicach, które odbyły się w dniach 21-23 listopada br zdobyła tytuł wicemistrzyni w klasie Juniorów. Gratulujemy Dagmarze sukcesu i trzymamy kciuki za kolejne!

 

BRĄZ W FINALE LICEALIADY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO

24 lis 2014 o 23:45
foto

Dnia 18.11.2014r. w Sosnowcu został rozegrany FINAŁ LICEALIADY MŁODZIEŻY SZKOLNEJ WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO
W TENISIE STOŁOWYM DZIEWCZĄT. Nasze liceum reprezentowały:
Patrycja Kapek kl.2b, Agnieszka Winkler kl.2a,Iwona Winkler kl.2d oraz rezerwowa Sandra Gniecka kl.2e.
Zespół naszych dziewcząt zdobył brąz i jest to trzecia drużyna w województwie śląskim w tenisie stołowym.
WIELKIE GRATULACJE!!! Opiekun:Izabela Fijałkowska

 

Żyrafa 2014- czyli aniołowie są wśród nas :)

21 lis 2014 o 15:23
foto

W imieniu Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w organizację koncertu charytatywnego ŻYRAFA 2014.

Z inicjatywy uczniów klasy 2C Daniela Gądka i Jakuba Kosowskiego 15 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Żorach odbył się koncert charytatywny na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Żorach. W tym wspaniałym przedsięwzięciu wzięło udział wielu utalentowanych Miarkowiczów. Wystąpili: nasz niezastąpiony chór Voce Segreto pod batutą Pana Andrzeja Marcińca, Gosia Duży i Kamila Tamioła, Paweł Głowaty i Kamil Owczarek oraz Zespół Hevelios w składzie Igor Szpotakowski, Michał Duda, Marcin Lipus oraz Jola Kania. Ponadto na scenie pojawili się również Panowie Waldemar Trojnar i Roman Kurzeja oraz gość specjalny Pan Krzysztof Daukszewicz.

Dziękujemy za otwarte serca i gratulujemy!

 

Projekt - Bezpieczny

18 lis 2014 o 21:09
foto

18 listopada ruszył cykl zajęć warsztatowych w ramach projektu edukacyjnego „Bezpieczny w Europie”, który skierowany jest do szkół podstawowych z terenu powiatu żorskiego. Uczestnicy w trakcie zajęć poznają elementarne podstawy udzielania pierwszej pomocy równocześnie wzbogacają słownictwo w języku hiszpańskim i niemieckim. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

 

MISTRZYNIE REJONU

16 lis 2014 o 22:05
foto

Dnia 7.11.2014 r. w Rybniku odbył się Turniej Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych na szczeblu rejonowym.
Nasze liceum reprezentowały: Patrycja Kapek kl 2b, Iwona Winkler kl.2d i Sandra Gniecka kl.2e.Drużyna dziewcząt po zaciętej walce zdobyła 1 miejsce w rejonie i zakwalifikowała się do zawodów wojewódzkich.WIELKIE GRATULACJE!!! Opiekun:Izabela Fijałkowska

 

Z młodej piersi się wyrwało...

13 lis 2014 o 11:13
foto

W poniedziałek 10 listopada społeczność naszej szkoły rozpoczęła obchody Święta Niepodległości - spotkaliśmy się przy ognisku na wspólnym śpiewaniu pieśni patriotycznych.
Naszą imprezę zaszczycili swoją obecnością panowie: Prezydent Żor - Waldemar Socha, Przewodniczący Rady Miasta - Piotr Kosztyła, Komendant Straży Pożarnej - bryg. Grzegorz Fischer, dyrektor Gimnazjum nr 2 - Jacek Świerkocki, a także rodzice i goście, którym bliska jest nasza "Miarka"
W atmosferze obozu partyzanckiego wspólnie zaśpiewaliśmy 10 pieśni patriotycznych i wysłuchaliśmy słowa przewodniego związanego z ich powstaniem.
Jak to przy ognisku - nie zabrakło także grochówki i herbaty.

Klimatu ogniska nie da się opisać, zapraszamy więc do obejrzenia kilku zdjęć.

 

Spotkania z rodzicami

13 lis 2014 o 10:24

Zapraszamy rodziców uczniów gimnazjum i liceum na prelekcję specjalisty z Ośrodka Psychoprofilaktyki a także na spotkania z wychowawcą oraz konsultacje indywidualne z nauczycielami, które odbędą się w czwartek 13 listopada.

Harmonogram spotkań:
16.00 - sala gimnastyczna - wykład dla rodziców
16.45 - spotkanie z wychowawcą
17.30 - spotkanie Rady Rodziców
16.45 - 19.00 - konsultacje indywidualne z nauczycielami

Serdecznie zapraszamy!

 

Sukces Marty i Małgosi

12 lis 2014 o 9:29

Marta Żgol i Małgorzata Pałka zostały finalistkami Wojewódzkiego Konkursu Historycznego "Henryk Sławik - ocalić od zapomnienia".Gratulujemy!!

 

ŻYRAFA 2014 - z potrzeby serca

10 lis 2014 o 21:04
foto

Nasi uczniowie...organizują i występują- z myślą o potrzebujących. 15 listopada o godz.17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury odbędzie się koncert charytatywny na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Żorach. Serdecznie zapraszamy.

 

BALLO 2014- sukces Kamila Owczarka

10 lis 2014 o 17:12
foto

Ogólnopolskie XII Jesienne Spotkania Artystyczne BALLO- Żory 2014 za nami. Kamil Owczrek uczeń 2c w Jesiennym Festiwalu Młodych Talentów zajął I miejsce w konkursie recytatorskim w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Gratulujemy sukcesu utalentowanemu "miarkowiczowi".

 

1lo.zory.pl - Copyright © 2000-2014 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. Wszelkie prawa zastrzeżone.