Nazwa szkoły


Dodatkowa rekrutacja do gimnazjum

14 kwi 2014 o 10:22

Dyrektor Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi ogłasza nabór na wolne miejsca dla uczniów spoza obwodu gimnazjum. Wnioski wraz z deklaracjami wyboru można składać od 15 kwietnia 2014, a niezbędne druki dostępne są w dziale Rekrutacja 2014. Zapraszamy!

 

Rekolekcje Wielkopostne

14 kwi 2014 o 7:48

W dniach 14, 15 i 16 kwietnia (poniedziałek, wtorek i środa) uczniowie uczestniczą w rekolekcjach wielkopostnych. Dni te NIE są wolne od zajęć dydaktycznych.

W poniedziałek i wtorek:
Rekolekcje dla gimnazjalistów odbędą się o godzinie 11.00. Gimnazjaliści mają pierwsze 3 lekcje. Gimnazjaliści wychodzą do kościoła ze szkoły o godz. 10.30 pod opieką wyznaczonych nauczycieli.
Rekolekcje dla licealistów odbędą się o godzinie 12.30. Licealiści mają pierwszych 5 lekcji.

W środę:
Rekolekcje dla wszystkich zaczynają się o godz. 13.00
W związku z konferencją klasyfikacyjną klas III, która odbędzie się o godz. 8.00, uczniowie gimnazjum i liceum przebywają w szkole od 3 do 5 lekcji.

W związku ze zbliżającymi się egzaminami uczniowie klas III liceum i gimnazjum mogą w czasie rekolekcji uczyć się wg specjalnego planu, dostosowanego do ich potrzeb. Szczegółowy harmonogram zostanie podany w późniejszym terminie. Uczniowie klas niższych uczęszczają na zajęcia zgodnie z planem lub planem zastępstw.

Klasy: 2dG, 3dG, 1a, 1c, 2a i 2c, które tego dnia od 15.00 uczestniczą w finale Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych Masters Tournament - DISCOVER CANADA 2014, są zwolnione z lekcji przed rekolekcjami.

Sklepik szkolny będzie w czasie rekolekcji czynny do godz. 13.00. Obiady wydawane będą od godziny 11.45. Uczniowie, którzy nie zamierzają w dniach rekolekcji korzystać z obiadów, proszeni są o złożenie rezygnacji w sekretariacie.

Uczniowie, którzy nie uczestniczą w lekcjach religii, mogą po lekcjach korzystać z zajęć w świetlicy.

 

Deutsch ist einfach!

14 kwi 2014 o 7:46

W dniu 4 kwietnia odbył się międzyszkolny konkurs języka niemieckiego "Deutsch ist einfach". Naszą szkołę reprezentowało 11 uczniów gimnazjum i liceum.
Marie Hegemann zajęła I miejsce w gategorii gimnazjów, a w rywalizacji szkół średnich Jolanta Gluza i Jakub Perenc zajęli III miejsce.
Gratulujemy!

 

Turniej Krajoznawczo - Turystyczny

10 kwi 2014 o 15:48

W sobotę 5 kwietnia, kiedy nie ma zajęć szkolnych, nie wszyscy odpoczywają. Trójka naszych licealistów - Ania Brodala, Zuzia Kędzierska i Jakub Darul rywalizowali w teorii i praktyce na etapie rejonowym Turnieju Turystyczno - Krajoznawczego. Było ciężko, wiele konkurencji ale udało się zdobyć II miejsce i kwalifikację do etapu wojewódzkiego. Gratulujemy i czekamy na awans do etapu centralnego.

 

I znowu biegamy!

10 kwi 2014 o 15:33

W poniedziałek 7 kwietnia młodzież naszego gimnazjum stawiła się na starcie Miejskich Zawodów w Biegu na Orientację. Grupa dziewcząt - Oliwia Langowska, Natalia Ignaczak, Paulina Matejczyk i Elżbieta Wilczek wybiegały I miejsce i awans do zawodów rejonowych. Chłopcy - Kamil Orłowski, Arek Przygodzki, Marcin Wiśniarz i Konrad Urbanowski zajęli II miejsce. Gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych zwycięstw.

 

Nasi wspaniali pływacy

03 kwi 2014 o 13:54
foto

W dniu 28.03.2014 odbyły się Miejskie Zawody Pływackie Szkół Ponadgimnazjalnych.
Zespół naszych chłopców w składzie:
• Krzysztof Tide Ib
• Jacek Marcisz Ib
• Łukasz Wojtynek IIb
• Bartek Żebrowski IIIa
• Grzegorz Zamaryka IIIa
• Rafał Ziaja Id
• Paweł Heesch Id
• Bartek Stępień IIa
W konkurencjach indywidualnych zdobyli następujące miejsca:
• 50 m stylem dowolnym, II miejsce – Łukasz Wojtynek
• 50 m stylem klasycznym, I miejsce - Jacek Marcisz
• 50 m stylem klasycznym, II miejsce - Grzegorz Zamaryka
• 50 m stylem grzbietowym, II miejsce - Bartek Żebrowski
• 50 m stylem motylkowym, II miejsce - Krzysztof Tide
W konkurencjach sztafet
• 4x 50 m stylem zmiennym, II miejsce
• 4x 50 m stylem dowolnym, II miejsce
W klasyfikacji generalnej szkół ponadgimnazjalnych nasza szkoła zdobyła I miejsce!

 

ZŁOTO W PŁYWANIU DLA LICEALISTÓW

31 mar 2014 o 21:35
foto

I LO im. K. Miarki zdobyło I miejsce na Miejskich Zawodach Pływackich Szkół Ponadgimnazjalnych, które odbyły się dnia 28.03.2014r.
Zespół naszych dziewcząt zdobył w konkurencjach indywidualnych rozgrywanych na dystansie 50m następujące sukcesy:-I miejsce w stylu klasycznym Klaudia Woryna z kl.1b ,-I miejsce w stylu grzbietowym Monika Kwiatkowska z kl.1a, -I miejsce w stylu motylkowym Hanna Stencel z kl.1c i -II miejsce w stylu motylkowym Natalia Kilińska z kl.1c-I miejsce w stylu dowolnym Anna Stefaniak z kl.2d i -II miejsce w stylu dowolnym Marta Sładczyk z kl.2d.Zespół reprezentowały także i walczyły o punkty dla całej drużyny : Kinga Przybyła z kl.2d i Zuzanna Kędzierska z kl.2a.W sztafetach walczyły : Hania, Monika, Ania i Natalia, które zdobyły -I miejsce na dystansie 4x50m w stylu dowolnym-I miejsce w sztafecie 4x50m w stylu zmiennym. Wielkie gratulacje. Opiekun: Izabela Fijałkowska.

 

Spotkania z rodzicami

31 mar 2014 o 8:43

Zapraszamy rodziców uczniów gimnazjum i liceum na spotkania informacyjne oraz konsultacje indywidualne z nauczycielami, które odbędą się we wtorek 1 kwietnia:

16.30 - spotkanie z wychowawcą
16.30 - 19.00 – Możliwość konsultacji indywidualnych z nauczycielami (poza czasem ich spotkań w klasach)

Zapraszamy na kiermasz wielkanocny organizowany przez Warsztaty Terapii Zajęciowej

Z powodu choroby wychowawców nie odbędą się spotkania ogólne w klasach 1b i 1d liceum oraz 1b i 3a gimnazjum. Zapraszamy na konsultacje indywidualne

 

MISTRZOSTWA ŻOR W PŁYWANIU GIMNAZJUM

31 mar 2014 o 0:28
foto

Dnia 28.03.2014 odbyły się Mistrzostwa Żor w Pływaniu Szkół Gimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowali: Dziewczęta-Julia Nasiadka II d-I miejsce w stylu dowolnym 50m,Anna Hercok II d-II miejsce w stylu klasycznym 50m,Karolina Ziaja II d-I miejsce w stylu grzbietowym 50m,Anna Zaręba I c-I miejsce w stylu motylkowym 50m,Wiktoria Kuczera II b-IV miejsce w stylu dowolnym 50m,Ewa Pawliczek II d,Klaudia Buchalik III c,Natalia Śliwa III c-sztafeta,Anna Malec III d-rezerwa. Chłopcy-Jakub Mędrala III c-I miejsce w stylu dowolnym 50m,Filip Mędrala II a-I miejsce w stylu klasycznym 50m,Mateusz Gwóźdź III c-I miejsce w stylu motylkowym 50m,Dawid Guziuk II b-VI miejsce w stylu klasycznym 50m,Karol Małysz I a-II miejsce w stylu grzbietowym 50m,Marcin Wiśniarz I d-IV miejsce w stylu klasycznym 100m,Adam Mordak I a,Bożydar Goraus II a-sztafeta. Sztafeta 8x50m stylem dowolnym:dziewcząt zajęła-II miejsce a chłopców-III miejsce.W klasyfikacji ogólnej nasze Gimnazjum zajęło III miejsce.Wszystkim gratulujemy.Opiekun:Monika Chromik.

 

Dzień Dawców Szpiku

28 mar 2014 o 13:45
foto

We wtorek 1 kwietnia w naszej szkole będziemy obchodzić Dzień Dawców Szpiku. W ramach obchodów będzie można zapisać się do bazy dawców. W akcji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie.


W godzinach 14.00 - 16.00 zapraszamy także zainteresowanych pełnoletnich uczniów innych szkół.

 

1lo.zory.pl - Copyright © 2000-2014 I Liceum Ogólnokształcące im. Karola Miarki w Żorach. Wszelkie prawa zastrzeżone.