Your message has been sent, you will be contacted soon
"MIARKA" Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki  Technikum nr 4 Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki

Call Me Now!

Zamknij
Strona główna » Aktualości » Wykłady z biorobotyki

Wykłady z biorobotyki

  • Array

W środę 28 września uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach organizowanych na Uniwersytecie Śląskim z udziałem robota stworzonego przez inżynierów z Politechniki Śląskiej – robota neurorehabilitacyjnego Luna EMG. Dzięki robotowi w znacznym stopniu skróceniu ulega czas potrzebny na rehabilitację. Warsztaty podzielone były na 3 wykłady:

Fizjologia człowieka – to roboty muszą wiedzieć
Do poprawnej współpracy człowieka z robotem niezbędna jest wiedza o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Zasady działania układów mięśniowego i nerwowego, w oparciu o które funkcjonuje robotyczny egzoszkielet.
Luna EMG – robot neurorehabilitacyjny
Dzięki połączeniu wiedzy technicznej z medyczną i biologiczną, zespół inżynierów z Politechniki Śląskiej stworzył robota rehabilitacyjnego – Luna EMG. O możliwościach Luny oraz długiej drodze jaką musieli pokonać opowiedzą jej twórcy.
Geny w pudełku
Od podstawowych informacji o DNA po nowatorskie urządzenia wykorzystywane w biologii molekularnej i diagnostyce laboratoryjnej – czyli jak wiedza z genetyki może być wykorzystywana w życiu, pracy i diagnozowaniu chorób ludzi, zwierząt i roślin.

Print Friendly, PDF & Email