XIX Gimpel już za nami. Artyści oraz prowadzący pokazali bardzo wysoki poziom, a ogólna organizacja również była niczego sobie. MOK’owa sala być może nie pękała w szwach, lecz trzeba przyznać, że widzów przybyło całkiem sporo. Można śmiało powiedzieć, że ta edycja imprezy była sukcesem. Więcej w dalszej części tego newsa.

Na imprezie byliśmy świadkami różnych występów, zaś każdy z nich był cennym klejnotem całego wydarzenia. Zaprezentowane zostały śpiew, gra w kilku klimatach, taniec oraz skecz prowadzących, trwający praktycznie całą imprezę. Widzieliśmy kopiącą gęś za drzwiami, tłuczone lampy, margarynę na kaloryferze, ogniste flamenco, rozśpiewane dziewczyny i chłopców, fale meksykańskie, wyrafinowane solówki na oboju i flecie, rozbrajający popis gry na fortepianie i wiele innych, wartych zobaczenia rzeczy, których nie sposób wymienić.
Ze strony organizacyjnej Gimpel również zaprezentował się dobrze. Ochrona sumiennie pilnowała wejścia, aby nikt nie wszedł bezprawnie, artyści byli dobrze poinformowani o kolejności występowania i mieli możliwość wcześniejszej próby na sali. Nie można przy tym wszystkim pominąć wyśmienitej, klimatycznej dekoracji sali, która doskonale oddawała motyw przewodni Gimpla oraz świetnego nagłośnienia.
W tym miejscu pragniemy podziękować osobom, które włączyły się w to wydarzenie – głównej inicjatorce i szefowej: Dagmarze Bator, duszy Gimpla odkąd impreza istnieje: Adamowi Hermanowi, pani dyrektor Urszuli Machalicy, prowadzącym: Grzegorzowi Buchalikowi i Annie Zniszczoł oraz, żeby nikogo nie pominąć, wszystkim tym, którzy dostali plakietki :).
Dziękujemy również wszystkim widzom za przybycie i zabawę razem z nami. Mamy nadzieje, że wszystkim się podobało i że w przyszłym roku będzie was jeszcze więcej.

Wkrótce w GALERII SZKOLNEJ ukażą się zdjęcia z imprezy, zatem sprawdzajcie często, bo każdego dnia mogą się pojawić. Filmy z imprezy prawdopodobnie znajdą się na YouTube, lub podobnym serwisie. Linki zostaną podane na stronie szkoły oraz w samej szkole.

Następny GIMPELCZAD już za rok. Będzie to XX edycja! Z tego powodu nie może zabraknąć nam artystów. Jeżeli będziecie chcieli się pokazać, pomyślcie o tym już teraz! Wystąpcie solo lub w zespole, zaprezentujcie coś wartego uwagi: skecz, śpiew, grę na grzebieniu lub innych instrumentach, składanie się w ciężarówkę, recytację lub poezję śpiewaną, machanie kijem, taniec, układanie kostki Rubika w 6 sekund czy cokolwiek innego co wam wpadnie do głowy. No, może z wyjątkiem jedzenia bigosu na czas i wszystkiego co narusza podstawowe zasady BHP i PPOŻ. Macie cały rok na przygotowanie czegoś, wykorzystajcie ten czas mądrze!