Szanowni Państwo,

 

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców i Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki  w Żorach  mają zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa, będących Przyjaciółmi Szkoły, na wyjątkowe uroczystości obchodów Jubileuszu 100-lecia najstarszego liceum w Żorach.

Chcemy przeżyć te uroczystości w szerokim gronie sympatyków naszej Szkoły – absolwentów, nauczycieli, rodziców, uczniów, by wspólnie podzielić się dobrymi emocjami, przeżyć radosne spotkania, wzruszyć się wspomnieniami i refleksjami, dzięki którym uda się na pewno odnowić wspólnotę naszej Miarkowej społeczności.

Liczymy na to, że Dni Jubileuszu 100-lecia Miarki, które będziemy obchodzić 22 października, to będzie czas, w którym zatrzymamy się, by uświadomić sobie, że wszyscy byliśmy i jesteśmy współtwórcami wyjątkowej historii szkoły i zawsze będziemy częścią jej społeczności.

Drodzy Miarkowicze, „ocalmy od zapomnienia” czasy naszego licealnego życia-obecne i dawne, żywe i z trudem przywoływane z pamięci… one złożą się na nasz wspólny Miarkowy świat, który wart jest pamięci, celebrowania i stwarzania na nowo. Dlatego liczymy na Waszą obecność 22 października. Liczymy na wspólne wzruszenia i budowanie Miarkowej wspólnoty.

Informujemy, że przygotowania do obchodów rocznicy można śledzić na stronie internetowej szkoły. Można też pobrać ulotkę informacyjną i zgłosić swój udział w jubileuszu: telefonicznie, pocztą, albo po prostu zaszczycić nas swoją obecnością.

Dyrekcja, nauczyciele, uczniowie Miarki

Program obchodów jubileuszu

  • 11:00 –  msza święta w kościele pw. św. Filipa i Jakuba w Żorach
  • 12:15 –  akademia jubileuszowa – „Scena Na Starówce”
  • 14:30 – 17:30 – Festyn Rocznicowy, połączony ze spotkaniami absolwentów, wystawą, zwiedzaniem szkoły, występami artystycznymi uczniów i absolwentów, loterią jubileuszową
  • 17.30 – KONCERT NIESPODZIANKA