Niepotrzebna była ani scena, ani oświetlenie. Zbędne okazały się też jakiekolwiek noty czy nawet profesjonalne jury. Aby połączyć wszystkich zgromadzonych na tegorocznym Przeglądzie Zespołów Tanecznych „Rytmiczne Wariacje”, odbywającym się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Żorach w zupełności wystarczyła prawdziwa pasja.
Jazz, hip-hop, breakdance, dancehall, electro.. – na miarkowym parkiecie można było nacieszyć oko większością stylów tańca współczesnego, prezentowanych przez 18 grup z różnych śląskich miast. – Nasze małe „święto” cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku przybyło do nas prawie dwa razy więcej składów niż w ubiegłym. Nie mam nic przeciwko, żeby liczba ta nadal powiększała się przy okazji kolejnych edycji. – śmieje się Monika Chromik, nauczycielka wychowania fizycznego a zarazem organizatorka eventu.
Oprócz kilku dość klasycznych pokazów, zdarzyły się też te wywołujące mnóstwo pozytywnych odczuć. Było tak chociażby w przypadku energetycznego występu”Jaszczurek”, czyli zespołu składającego się z kilkunastu szalejących dziewczynek ubranych w zielone podkoszulki czy popisu „Fenixów”, gdzie z kolei czwórka kilkuletnich b’boyi w ulicznego break’a porwało uroczą blondynkę. To właśnie tancerze Klubu Wisus zgarnęli największe brawa. – Nigdy nie myślałem, że widok tańczących dzieciaków może tak rozweselić. To niesamowite, że potrafią tak płynnie się poruszać, mając przy tym tyle charyzmy! – mówi zapytany o wrażenia Tomasz Herrmann, jeden z uczniów żorskiej szkoły.
Na miarkowym parkiecie stanęli również: Jungle Kids, Czoko Czoko Dance, Grupa Balet Jazz, Wiktoria Rosół, Desperados, Martyna Gibas, Aleksandra Rybowska, Karolina Kawka, Patrycja Woźniak i Sara Borowiecka, Adrianna Hanzlik, Patrycja Frelich i Wiktoria Augustyn, Boom Boom Clan, zespół z SP8 oraz dziewczyny z G2. Przegląd popisami wokalnymi uświetniła Paulina Żydek.
Po przeglądzie zostają już tylko wspomnienia i fotografie, jednak wszystko wskazuje na to, że w tym samym miejscu akcja ponownie odbędzie się za rok. Uśmiechnięta nieustannie mażoretka może zatem nadal ćwiczyć, cheerleaderki mogą układać następne wariacje, a kolejne grupy szykować nowe i coraz to ciekawsze choreografie, bo zaskakiwać zawsze będzie kogo.Zapraszamy i wszystkim dziękujemy organizatorki -Monika Chromik i Jadwiga Formela.

780_0 780_1 780_2 780_3 780_4 780_5