Po udanym zeszłorocznym przeglądzie tanecznym ukrytym pod wdzięczną nazwą „Rytmiczne wariacje”, w tym roku postanowiono kontynuować inicjatywę. 17 kwietnia parkiet sali gimnastycznej 1LO im. Karola Miarki w Żorach ponownie zamienił się w kuźnię młodych talentów.

– Przegląd w tym roku był naprawdę licznie obsadzony. Nie brakowało duetów, zespołów i solówek. Jednak moją uwagę przykuły zwłaszcza maluchy. Pomimo niewielkiego doświadczenia, dzieciaki pokazały, ile energii i zaangażowania powinno wkładać się w każdy występ. Zdecydowanie zmiażdżyły starszych uczestników i kto wie, może wyrasta nam nowe pokolenie „You Can Dance”! – komentowała wydarzenie Patrycja Modrzewska, absolwentka tegoż liceum, która w ubiegłym roku również prezentowała swoje zdolności na łamach Miarkowego przeglądu.
Młodzi tancerze, o których wspomniała dziewczyna, faktycznie podbili serca zgromadzonej na sali publiki. Spośród nich, należałoby jednak wyróżnić grupę ze Szkoły Podstawowej nr 8, w pokazach której pierwsze skrzypce wiodła pewna przeurocza blondynka. – Miała w sobie masę energii! Cudo! Na dodatek znała na pamięć wszystkie z czterech choreografii, które zaprezentowali. Od samego początku wszyscy zwrócili na nią uwagę. – powiedziała Agata Lach, kolejna z absolwentek szkoły. Gościliśmy u nas również:
szkołę Movimento – z grupą Salvation Dancerz,Black Milk Crew, grupą trzech tancerek-Zuzanna Wiśniewska, Elwira Sandomierska, Adrianna Gil, solistką-Julią Łakotą oraz duetem-Agnieszką Hanusek,Edytą Kamińską,klub Wisus z grupami-Impakt, Fenix, Boom Boom Clan, Jaszczury oraz duetem – Dorota Wolny i Maja Kipka,Cheerleaderki z Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego z Jastrzębia Zdroju,III LO z Żor z dwoma duetami.
Naszą szkołę reprezentowali:Adrianna Hanzlik, Aleksandra Rybowska, Małgorzata Duży,Sonia Stachura, Anna Hercok oraz grupy-Fame (Patrycja Frelich,Wiktoria Agustyn,Mateusz Buba,Mateusz Gizler) i Bounty Gyals (Monika Koczar,Martyna Gibas,Anna Fira). Swoje umiejętności wokalne zaprezentowała nam Wioleta Kluczniok.
Z uznaniem spotkały się wszystkie występy zespołowe i solowe zarówno naszych uczniów jak i zaproszonych gości. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Organizatorki – Monika Chromik i Jadwiga Formela.

912_0 912_1 912_2 912_3 912_4 912_5