17 maja 2013r. w Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Ornontowicach odbył się V Powiatowy Przegląd Formacji Tanecznych o Puchar Wójta Gminy Ornontowice.
O puchar i uznanie jurorów walczyło mnóstwo formacji tanecznych,które przybyły z Orzesza, Knurowa, Leszczyn, Mikołowa, Żor i Ornontowic.

Nasze uczennice Martyna Gibas, Anna Fira i Wiktoria Kuczera -zespół BOUNTY GYALS,zajęły zaszczytne IV miejsce, a oceniały ich szanowane osobistości m.in. pochodzący ze Śląska finalista 7 edycji programu You Can Dance – Mateusz Sobecko oraz finalista 1 edycji programu X – Factor – Sebastian Chmiel (z zespołu Avocado),którzy, jako jurorzy, udzielali młodym tancerzom cennych rad i wyłonili najlepsze formacje. Ten pierwszy walczył do końca o nasze dziewczyny, które zachwycały swoim urokiem, energią i pozytywnym nastawieniem. Niespodzianką w jubileuszowym wydaniu konkursu były pojedynki na taniec(tzw. „batelki”). Zmierzyli się w nich najbardziej utalentowani tancerze z poszczególnych formacji. Z naszej szkoły wyłonione zostały Ania Fira i Martyna Gibas. Ania rywalizowała w ćwierćfinale, a Martyna zaszła do półfinału,którą zacięcie bronił do końca Mateusz ,widząc w niej duże pokłady energii i możliwości.
Opiekunem grupy była Monika Chromik,która dziękuje dziewczynom za pozytywne emocje i walkę do samego końca.

916_0 916_1 916_2 916_3 916_4 916_5