Martyna Mazurek, Małgorzata Pałka oraz Kamil Owczarek – uczniowie klas prawnych naszej szkoły – mistrzami rozgrywek regionalnych w obszarze problematyki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu.

19 marca odbyły się w czterech miastach województwa śląskiego eliminacje do II Wojewódzkiego Turnieju Debat Oksfordzkich w obszarze problematyki Społecznej Odpowiedzialności Biznesu. Honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Śląskiego, Śląski Kurator Oświaty i dr. Jan Olbrycht – Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Zwycięzcą rozgrywek regionalnych została drużyna I LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki w Żorach reprezentująca subregion rybnicki – jak głosi komunikat Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Katowicach.
Teza „Im droższy markowy produkt, tym bardziej łamane są prawa człowieka” rozpaliła umiejętności oratorskie wszystkich drużyn. Gratulujemy mówcom solidnego przygotowania argumentacji oraz zacięcia retorycznego.
Z niecierpliwością oczekujemy na półfinał, który odbędzie się 13 kwietnia br. w Katowicach.

Trzymajcie kciuki za reprezentantów naszej szkoły !