W dniach 11 i 12 czerwca w żorskim Miasteczku Westernowym Twinpigs odbył się finał II Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2015”. Konkurs jest wspólną inicjatywą Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego oraz I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach. Wzięło w nim udział 1022 uczniów z całej Polski. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 16 uczniów. Do Żor przyjechali uczniowie z Krakowa, Olsztyna, Siedlec, Kościanu, Łobzia, Bielska- Białej, Rybnika, Lublińca, Wodzisławia Śląskiego, Nagrody dla laureatów ufundował Prezydent Żor- Waldemar Socha oraz JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś.

Wyniki konkursu są następujące:

I miejsce – Patryk Mocek, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku – nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł oraz indeks na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego

II miejsce – Karolina Werońska, V Liceum Ogólnokształcące im. A. Witkowskiego w Krakowie – nagroda pieniężna w wysokości 2000 zł oraz indeks na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego.

III miejsce – Matylda Awdziejczyk, I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku – nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł oraz indeks na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego.

IV miejsce – Aleksandra Mikołajec, I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach – indeks na dzienne studia I stopnia na kierunku Filologia Angielska Uniwersytetu Śląskiego, po zdaniu matury, z pominięciem całego postępowania kwalifikacyjnego.

Uczniowie mają do wyboru studia w Instytucie Kultur i Literatur Anglojęzycznych lub w Instytucie Języka Angielskiego na kierunku Filologia Angielska, specjalność: kultura i literatura angielskiego obszaru językowego, kultura-media-translacja oraz nauczycielska z informatyką.
Konkurs na najlepszą prezentację został wygrany przez Patryka Mocka z I Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku
Wszystkim uczestnikom III etapu Konkursu „Discover Canada 2015” serdecznie dziękujemy i gratulujemy ogromnego sukcesu. Do finału konkursu doszli uczniowie, którzy pokonali 1022 uczestników!
Konkurs odbył się dzięki wsparciu Prezydenta Miasta Żory- Waldemara Sochy, pracownikom naukowym Uniwersytetu Śląskiego, szczególnie zaangażowaniu pani dr Eugenii Sojki oraz oraz doskonałości organizacyjnej nauczycielek języka angielskiego I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach: Beaty Pasierbek, Beaty Kurzeji oraz Hanny Mrozek-Granieczny.

1230_0 1230_1 1230_2 1230_3 1230_4 1230_5