received_212374035820033(1)Do udziału w tegorocznej edycji Turnieju Wiedzy Psychologicznej, organizowanego pod honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej, zgłosiło się prawie 2000 uczniów z 280 szkół z całej Polski.
Wielki Finał odbył się 9 kwietnia w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Warszawie. Turniej rozpoczął się kilka miesięcy wcześniej – od 1 października 2015 roku. Wtedy też na łamach „Charakterów” publikowano teksty turniejowe. Uczestników obowiązywała również znajomość książki Bliżej ludzi. Rozmowy z mistrzami, która ukazała się nakładem wydawnictwa. Ponadto musieli się oni wykazać znajomością zagadnień z zakresu psychologii, które są zawarte w „Podstawie programowej kształcenia ogólnego dla gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych…”. Ich wiedza została sprawdzona podczas eliminacji on-line, które odbyły się w dniach 7–8 marca. Do Finału zakwalifikowało się 101 osób, które uzyskały najlepsze wyniki – w tym cztery nasze uczennice Ania Kurzyca z kl 2D, Martyna Mazurek i Karolina Ginowicz z kl 2C oraz Karolina Chyłek z kl 2E.
W części pisemnej Finału uczestnicy rozwiązywali test sprawdzający wiedzę. Pozwolił on wyłonić 10 osób, które zakwalifikowały się do części ustnej. W skład tej dziesiątki weszła nasza Anna Kurzyca!

Finaliści odpowiadali na pytania wylosowane z dwóch zestawów tematycznych: „Warsztat kreatywnego myślenia” oraz „Psychologia i życie”. Ich wypowiedzi oceniało trzyosobowe jury – dr Dorota Krzemionka, Daria Grabda Agnieszka Chrzanowska – które wyłoniło trójkę Laureatów VIII Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Psychologicznej. Laureaci otrzymali roczne stypendia ufundowane przez „Charaktery” w wysokości 3000 zł, natomiast wszystkie osoby zakwalifikowane do ustnej części finału otrzymały pakiety książek ufundowane przez Wydawnictwo Naukowe PWN i Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne.
Podczas Turnieju odbyły się również warsztaty dla uczniów i nauczycieli, zorganizowane przez Uniwersytet SWPS i Uniwersytet Warszawski.
Gratulujemy!