Nasza szkoła wzięła udział w akcji prowadzonej przez fundację Rak’n’Roll – „Daj włos”. Celem akcji było oddanie włosów na peruki dla osób z chorobą nowotworową. Wszyscy Rodzice oraz uczniowie zostali zapoznani z ideą Fundacji Rak’n’Roll. Akcję w szkole promował plakat i hasło -”Odmień czyjś los-oddaj włos” oraz pokaz modnych „Krótkich fryzur”. Ważnym elementem wspierającym Fundację i jej zasługi było posadzenie kwiatków, tworzących napis fundacji wraz z nazwą naszego Miasta – na znak solidarności i bezinteresownej pomocy innym.

Dnia 7 czerwca 2016 wszyscy chętni, aby oddać włosy, zostali przywitani na sali przez Panią Wicedyrektor Barbarę Perenc, która jako pierwsza obcięła warkocz pierwszej chętnej osobie. Następnie do działania przeszły fryzjerki ze Studia „SHINE” z Żor. Tego wyjątkowego dnia włosy w naszej szkole oddało 30 osób o łącznej długości 34 metrów i 66 centymetrów. Laureatką „Najdłuższego warkocza akcji” została Natalia Mędrowska z klasy 1C LO, jej warkocz miał aż 48 cm!!! Nagrodę dodatkową otrzymał jedyny chłopak biorący udział w akcji Krzysztof Banaś. Szczególne podziękowanie kierujemy do Studia Fryzjerskiego „SHINE”, za bezinteresowną pomoc i poświęcony czas.

Dziękujemy również klasie 2 C LO i Aleksandrze Sęk z 1E LO za szczególne zaangażowanie w akcję oraz wsparcie i pomoc. Finał Akcji „Daj włos” odbył się 13.06.2016 na Żorskim Rynku.

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy za wielką wrażliwość na cierpienie innych !!!

Koordynatorki akcji: Monika Chromik i Bogusława Kosior