_dsc053119 października br. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu odbyła się uroczysta Inauguracja Wojewódzkiego Sportowego Roku Szkolnego 2016/2017. Inauguracja połączona była z podsumowaniem osiągnięć sportowych szkół województwa śląskiego w minionym roku szkolnym 2015/2016. W uroczystości wzięli udział: prezydent miasta Witold Grim, starosta zawierciański Krzysztof Wrona, wicekurator oświaty Dariusz Domański, prezes Śląskiego Szkolnego Związku Sportowego Mieczysław Mielcarek oraz dyrektorzy, nauczyciele wychowania fizycznego i uczniowie szkół, które znalazły się w czołówce naszego województwa. W gronie najlepszych znalazło się nasze liceum. Na 81 szkół ponadgimnazjalnych objętych klasyfikacją, nasza szkoła zdobyła czwarte miejsce w kategorii dziewcząt w Wojewódzkiej Licealiadzie o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty.

 I LO im. K. Miarki na zawodach wojewódzkich reprezentowały następujące uczennice i warto przypomnieć jakie uzyskały wyniki:

I miejsce w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Tenisie Stołowym – Patrycja Kapek, Agnieszka Winkler, Iwona Winkler oraz rezerwowa Ewa Pawliczek (opiekun: Izabela Fijałkowska)

II miejsce w Finale Zawodów Wojewódzkich ” Sprawni jak żołnierze”- Agnieszka Winkler, Zofia Zdeb, Weronika Samol (opiekun: Łukasz Kuś)

VIII miejsce w Finale Wojewódzkim w Sztafetowych Biegach Przełajowych-Julia Han, Ewa Pawliczek, Weronika Samol, Honorata Szafarczyk, Oliwia Zalewa, Angelika Szromek oraz rezerwowe: Agnieszka Winkler i Anna Hozer (opiekun: Izabela Fijałkowska)

Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za IV miejsce odebrali z rąk wicekuratora Dariusza Domańskiego: wicedyrektor Mariusz Gębarowski oraz delegacja nauczycieli wychowania fizycznego: Izabela Fijałkowska i Łukasz Kuś.

Jest to pierwszy w historii tak wysoki sukces sportowy naszej szkoły.

Wyniki Wojewódzkiego Współzawodnictwa Sportowego Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Śląskiego Kuratora Oświaty za rok szkolny 2015/2016 w kategorii dziewcząt:

I miejsce – Zespół Szkół Sportowych im. Polskich Olimpijczyków Liceum Sportowe w Dąbrowie Górniczej.

II miejsce – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.

III miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Zawierciu.

IV miejsce – I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki w Żorach.

V miejsce – Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu.

VI miejsce – VII Liceum Ogólnokształcące im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Sosnowcu

VII miejsce – Zespół Szkół Techniczno – Informatycznych w Gliwicach.

VIII miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Chrobrego w Bytomiu.

IX miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim.

X miejsce – I Liceum Ogólnokształcące im. Edwarda Dembowskiego w Gliwicach