1W dniu 9 listopada 2016 roku uczniowie naszej szkoły Dawid Mikula i Bartosz Kluczyk z II c zostali laureatami XIX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego „ Legiony to żołnierska nuta”. W rozgrywce finałowej zajęli III miejsce w województwie, przegrywając tylko 1 pkt.

Opiekunem zwycięskiej drużyny była Joanna Lojza.

Dnia 9 listopada 2016 roku w Tychach odbył się finał XIX Wojewódzkiego Konkursu Historycznego ,,Legiony to żołnierska nuta” zorganizowanego z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Naszą szkołę reprezentowali Bartosz Kluczyk oraz Dawid Mikula z klasy II C liceum, którzy najlepiej spisali się w etapie szkolnym. Już 3 listopada2016 zakwalifikowali się do ścisłej czołówki 6 drużyn z całego województwa, które mogła wziąć udział w rozgrywce finałowej. 9 Listopada 2016 roku uczniowie musieli wykazać się olbrzymią wiedzą z zakresu historii Polski z lat 1908 – 1945. Tematyka pytań zadawanych przez jury była bardzo różnorodna. Pytano zarówno o konkretne daty, postacie czy wydarzenia, jak i o autorów melodii do poszczególnych piosenek o charakterze narodowowyzwoleńczym. Nasi uczniowie świetnie się spisali, prezentując swoje niesamowite umiejętności historyczne na temat tamtego okresu. Ostatecznie, po długich zmaganiach, udało im się wywalczyć trzecie miejsce. Po ogłoszeniu wyników i rozdaniu nagród organizatorzy (czyli Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 im. Artystów Rodu Kossaków przy współpracy Miejskiego Centrum Kultury w Tychach) zaprosili uczestników oraz zgromadzoną publiczność na występy artystyczne przygotowane przez grupy teatralne i wokalne z Tychów.
Bartoszowi i Dawidowi serdecznie gratulujemy niebywałego sukcesu!