Dnia 13.12.2016 r. w Dąbrowie Górniczej odbył się Finał Wojewódzkiej Licealiady w Drużynowych  Zawodach Pływackich Dziewcząt .
Nasze liceum reprezentowały następujące uczennice: Liliana Pająk 2 e,  Roksana Sałbut 1 c , Dorota Haspert 3 c,  Anna Zaręba 1d,  Alicja Haj 2d , Klaudia Stefaniak 1d, Natalia Tomasiuk 1d, Karolina Ziaja 2d   oraz rezerwowe: Julia Nasiadka 2 a, Wiktoria Kuczera 2 b i Karolina Wolniaczyk 2 d.
 1 LO im. K.Miarki zajęło IV miejsce w województwie i jest to najwyższy wynik w historii naszej szkoły w tej dyscyplinie sportu.Warto podkreślić, że na tych zawodach dwie uczennice zdobyły medale w konkurencjach indywidualnych:

2 miejsce-100 m w stylu grzbietowym-Liliana Pająk 

 3 miejsce-100 m w stylu dowolnym- Dorota Haspert

Wielkie gratulacje dla całej drużyny!!! Opiekun grupy: Izabela Fijałkowska