W dniach 1 – 8 kwietnia gościliśmy w szkole już po raz dziewiętnasty (!) grupę młodzieży z zaprzyjaźnionego Friedrich-Rückert-Gymnasium w Ebern w Niemczech, gdzie młodzież naszego gimnazjum i liceum przebywała w październiku realizując pierwszy etap projektu wymiany uczniów.

W programie wymiany znalazły się między innymi wspólne wycieczki do Krakowa i Wrocławia, wizyta w Miasteczku Twinpigs, a także zajęcia zorganizowane indywidualnie w ramach programu rodzinnego. Zapraszamy do zakładki wymiany zagraniczne/ wymiana polsko-niemiecka, w której można zapoznać się z relacją jednej z uczestniczek oraz obejrzeć kilka zdjęć.

Serdecznie dziękujemy uczniom i ich rodzicom za serce włożone w organizację tego przedsięwzięcia. Dzięki temu zaangażowaniu udało nam się nie tylko pokazać gościom  naszą szkołę i miasto oraz atrakcje turystyczne bliższej i dalszej okolicy, ale także  stworzyć tę niepowtarzalną atmosferę, która odróżnia wymianę młodzieży od wycieczki zagranicznej i jest podstawą dobrych relacji sąsiedzkich.

Dziękujemy także Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Prezydentowi miasta Żor – panu Waldemarowi Sosze za coroczne finansowe wspieranie naszej wymiany.