6 czerwca 2017 roku odbył się finał XL konkursu „O tytuł Żorskiego Omnibusa”. Do finału konkursu zakwalifikowali się trzej uczniowie naszej szkoły tj. Michał Duda, Anna Krzywoń i Mateusz Sitek. Po bardzo zaciętej rywalizacji tegorocznym „Żorskim Omnibusem” został Michał Duda uczeń klasy II d naszego gimnazjum. Michał wykazał się bardzo dużą wiedzą na temat małej ojczyzny, deklasując rywali. Wiedza na temat Żor naszego ucznia była tak szczegółowa ,iż Jury sędziowskie musiało przerwać serię pozakonkursowych odpowiedzi z powodu wykorzystania puli przygotowanych pytań. „Żorski Omnibus” został nagrodzony ceramicznym medalem Omnibusa i otrzymał nagrodę główną w konkursie – komputer. Naszych uczniów do udziału w konkursie przygotowała pani Joanna Lojza.

Gratulujemy zwycięscy i życzymy dalszych sukcesów.