Jak co roku z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbyło się Ognisko Patriotyczne zorganizowane przez społeczność naszej szkoły.

W piątek 10.11 o godzinie 11 30 wybrane klasy wraz zaproszonymi gośćmi rozpoczęły świętowanie. Mieliśmy okazję posłuchać pieśni patriotycznych wykonywanych przez uczniów Miarki, chór Voce Segreto oraz Orkiestrę Górniczą z kopalni Chwałowice. Nie zabrakło także krótkiej lekcji historii poprowadzonej przez pana Marcina Wieczorka. Zebrani wysłuchali również byłego nauczyciela naszej szkoły, a obecnie Wicekuratora Oświaty, pana Dariusza Domańskiego. Po zakończeniu wszyscy obecni mogli poczęstować się grochówką, chlebem ze smalcem, ogórkami czy też ciepłą herbatą.

     Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczne, setne obchody Święta Niepodległości. Są one charakterystycznym dla Miarki sposobem obchodzenia tego wyjątkowego dla Polaków święta. Podziękowania składamy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej uroczystości, szczególnie panu Adamowi Hermanowi, który czuwał nad organizacją ogniska.