15 lutego w naszej szkole odbył się III Powiatowy Konkurs Wieloprzedmiotowy dla gimnazjum i szkół podstawowych z języka niemieckiego, angielskiego oraz edukacji dla bezpieczeństwa.
Dziewięć drużyn trzyosobowych z gimnazjów i szkół podstawowych z powiatu żorskiego i okolic brało udział w potyczkach językowych oraz znajomości zagadnień związanych z pierwszą pomocą przedmedyczną. Uczestnicy znakomicie odnaleźli się w tej tematyce, stosowali szeroki zakres słownictwa językowego. Do organizacji konkursu aktywnie włączyła się: piekarnia „Rehlis”, piekarnia „Kristof”, Centrum Handlowe Auchan, Spółka „Nowe Miasto”, kino „Na Starówce” oraz Urząd Miasta Żory.
W III edycji konkursu zwyciężyła drużyna w składzie: Nikol Lipiec, Hanna Jakubowska i Karolina Jaworska ze Szkoły Podstawowej nr 13 z Żor. II miejsce zajęli: Emilia Wiechnik, Dominika Darul i Giovanni Cannizzo z I gimnazjum z oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki w Żorach. Na trzecim miejscu znalazła się drużyna: Paulina Misztal, Jagoda Zając i Yasmin Neffati również z I gimnazjum z oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Miarki w Żorach. Gratulacje 🙂