Festiwal jest co roku organizowany dzięki współpracy trzech szkół: Szkoły Podstawowej nr 3 im. Żorskich Twórców Kultury, Szkoły Języków Obcych Angielski Zakątek oraz naszej szkoły- Zespołu Szkół Ogólnokształcących , a dokładnie Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Karola Miarki.

Nasza impreza została objęta honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Żory Waldemara Sochy.
Uczestnikami Festiwalu byli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z naszego regionu. Gościliśmy 12 zespołów teatralnych biorących udział w przeglądzie konkursowym.

Gościem specjalnym Festiwalu była grupa młodzieżowa z Jastrzębia Zdroju, pod opieką pań Elżbiety Karwowskiej i Alfredy Wicher prezentująca Czarny Teatr. Ponadto, zgodnie z tradycją naszego festiwalu, wszyscy uczestnicy mogli wziąć udział w warsztatach teatralnych prowadzonych przez specjalistów – aktorów, podczas których pracowali nad ekspresją , dykcją czy ruchem scenicznym,

Można powiedzieć, że żorski MOK stał się świątynią teatru.

W tym roku Jury przyznało tylko po jednej nagrodzie z każdej kategorii ( szkół podstawowych i gimnazjów) :

I miejsce otrzymały grupy:

z SP20 z Rybnika, pod kierownictwem pani Marioli Konik

oraz
z Zespołu Szkół Ogólnokształcących z klasy 3e gimnazjum pod kierownictwem pani Marioli Żur-Kawałek !!!

Ponadto dwie grupy z klasy 3d gimnazjum otrzymały specjalne wyróżnienia:
grupa przygotowana przez panią Beatę Kurzeję za
ruch sceniczny, 
grupa pod kierownictwem pani Beaty Pasierbek za najlepszy scenariusz. Należy dodać, że autorką scenariusza jest Hanna Kurzeja. Gratulacje!

Tytuł Najlepszego Aktora / Najlepszej Aktorki Festiwalu w kategorii gimnazjalnej otrzymali:
Zuzanna Trybulska z klasy 3eg (język niemiecki) oraz Olivier Glos-Krawczyk z klasy 2bg (język hiszpański) , 

zaś Klaudia Draga oraz Dominik Pikos z 3dg otrzymali Nagrody za Najlepszą Wymowę w języku angielskim.

Naszą szkołę reprezentowały cztery zespoły prezentujące etiudy teatralne w językach angielskim, hiszpańskim i niemieckim, przygotowane przez panie Beatę Pasierbek, Beatę Kurzeję, Hannę Oleś oraz Mariolę Żur-Kawałek. Serdecznie dziękujemy Paniom za wysiłek włożony w przygotowania oraz za kreatywne podejście do nauki języków obcych.

Festiwal Małych Form Teatralnych został stworzony według własnej koncepcji i jest organizowany przez Monikę Franczuk-Frysz i Annę Krysztafkiewicz-Oleś, dzięki wielkiemu wsparciu Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących oraz Szkoły Podstawowej nr 3 w Żorach oraz UM Żory.

Oprawa zdjęciowa Paweł Sobik.

Dziękujemy serdecznie naszym darczyńcom. Szczodrze wsparli nas :

Prezydent Miasta Żory Pan Waldemar Socha

Jastrzębska Spółka węglowa S.A.

Upominki dla zwycięzców przygotowały lokalne instytucje i przedsiębiorcy:

Kino Na Starówce

Restauracja ZYMFT

Cafe Pizza Italiana

Aquarion

Vita Sport

Więcej informacji na stronie festiwalu: http://www.teatrwjezykachobcych.cba.pl

Dziękujemy

 Zdjęcia : Paweł Sobik.