W dniach 5-8 czerwca na terenie Bornego Sulinowa odbyły się 41 Mistrzostwa Polski w zawodach sportowo – obronnych „Sprawni jak żołnierze 2018”. Julia Han, Weronika Samol i Weronika Barczyk przygotowane przez Łukasza Kusia po wygraniu eliminacji wojewódzkich zyskały możliwość reprezentowania województwa śląskiego w Finale Centralnym i bronienia zdobytego w zeszłym roku tytułu Mistrzyń Polski.

Zawody rozpoczęły się od strzelania z karabinka sportowego i rzutu granatem.
W tych konkurencjach zajęliśmy odpowiednio 8 i 6 miejsce. Później zaczęliśmy odrabiać straty zajmując 3 miejsce na torze sprawnościowym. W drugim dniu rywalizacji nasze dziewczyny dały prawdziwy popis swoich umiejętności
i determinacji pokonując najlepiej ze wszystkich trasę biegu na orientację oraz bezbłędnie wykonując zadania z udzielania pierwszej pomocy.

To wszystko pozwoliło awansować na cudowne drugie miejsce, tuż za dziewczętami z województwa zachodniopomorskiego. Choć nie udało się obronić zeszłorocznego mistrzostwa, to wywalczony
z ogromnym poświęceniem srebrny medal również smakuje wyśmienicie.

Udział w Finale Centralnym nie byłby możliwy bez wsparcia Prezydenta Miasta Żory, firmy Gascontrol Polska z Suszca oraz Dyrekcji naszej szkoły – DZIĘKUJEMY.