W środę 28 września uczniowie naszej szkoły brali udział w warsztatach organizowanych na Uniwersytecie Śląskim z udziałem robota stworzonego przez inżynierów z Politechniki Śląskiej – robota neurorehabilitacyjnego Luna EMG. Dzięki robotowi w znacznym stopniu skróceniu ulega czas potrzebny na rehabilitację. Warsztaty podzielone były na 3 wykłady:

Fizjologia człowieka – to roboty muszą wiedzieć
Do poprawnej współpracy człowieka z robotem niezbędna jest wiedza o funkcjonowaniu ludzkiego organizmu. Zasady działania układów mięśniowego i nerwowego, w oparciu o które funkcjonuje robotyczny egzoszkielet.
Luna EMG – robot neurorehabilitacyjny
Dzięki połączeniu wiedzy technicznej z medyczną i biologiczną, zespół inżynierów z Politechniki Śląskiej stworzył robota rehabilitacyjnego – Luna EMG. O możliwościach Luny oraz długiej drodze jaką musieli pokonać opowiedzą jej twórcy.
Geny w pudełku
Od podstawowych informacji o DNA po nowatorskie urządzenia wykorzystywane w biologii molekularnej i diagnostyce laboratoryjnej – czyli jak wiedza z genetyki może być wykorzystywana w życiu, pracy i diagnozowaniu chorób ludzi, zwierząt i roślin.