Co?
– Wymiana młodzieży
Dokąd?
– Do Ebern w Bawarii
Kiedy?
– w II połowie października, na tydzień

Kto?
– uczniowie klas I i II liceum, którzy są ciekawi świata, chętni do podjęcia naszego wyzwania, otwarci na drugiego człowieka i gotowi do przyjęcia gościa w swoim domu.

Zastanów się, może warto wziąć udział w tej imprezie.

Zapraszamy do uczestnictwa w wymianie, która jest organizowana przez naszą szkołę regularnie od 1998r. Zaprzyjaźnione gimnazjum znajduje się w miejscowości Ebern, ok.30 km od miasta Bamberg (Bawaria). Wymiana młodzieży jest okazją do:
•nawiązania kontaktów, a może i przyjaźni z rówieśnikami z Niemiec,
•przezwyciężenia uprzedzeń,
•zwiększenia motywacji do nauki języków obcych,
•pogłębienia nabytych umiejętności językowych,
•poszerzenia wiedzy o kraju partnera
•przeżycia ciekawej przygody.

Nasze przedsięwzięcie jest w dużym stopniu dofinansowywane przez organizację: Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży oraz naszą szkołę. Niezbędny jest jednak wkład finansowy uczestników wymiany, który zależny jest od kwoty dofinansowania.

Uczniowie są zakwaterowani w rodzinach swoich partnerów, zapewnione mają wyżywienie i opiekę przez wszystkie dni programu. Wycieczki są finansowane przez gospodarzy ( szkoła w Ebern)
W ramach poznawania regionu organizowane są wyjazdy do Norymbergi, Würzburga, Ratyzbony oraz po okręgu Hassberge (Zeil, Königsberg, Hassfurt).
W programie przewidziane są również spotkania z burmistrzem i starostą, a także udział w lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych.

Rewizyta grupy młodzieży z Ebern przewidziana jest na II połowę marca. Wtedy to my organizujemy gościom program pobytu w naszym regionie, naszej szkole i naszych rodzinach.

W celu uzyskania szczegółowych informacji można zgłosić się do nauczycieli języka niemieckiego, zapisy (do 22 września) przyjmuje Barbara Perenc.

498_0