W ramach projektu polsko-niemieckiej wymiany młodzieży  „Poznajmy się bliżej” uczniowie naszej szkoły przebywali  u rodzin swoich partnerów we Frankonii w dniach 16-24 października 2015  i realizowali zaplanowane zadania, m.in:. uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych w zaprzyjaźnionej szkole, brali aktywny udział w animacjach językowych.

Nasi uczniowie byli  też gośćmi Burmistrza Miasta Ebern, jak również Starosty Okręgu Hassfurt. Ponadto zwiedzali zakład pracy Rohrwerke  „Fraenkische” w Koenigsberg, gdzie wraz z praktykantami wykonali uchwyt  do telefonu oraz dowiedzieli się, czym zajmuje się ta fabryka i  jak wygląda kształcenie młodych ludzi w konkretnych zawodach w tym miejscu oraz jak młodzi radzą sobie w życiu zawodowym.

W programie wymiany nie zabrakło czasu na zwiedzanie kilku pięknych miast: Norymbergi (w czasie spaceru po zabytkowym centrum można było zakupić oryginalne norymberskie pierniki) i pobliskiego Centrum Dokumentacyjnego NSDAP;  czy Bambergu – niedaleko położonego uroczego miasta studenckiego z Małą Wenecją, Katedrą, Różanym Ogrodem oraz Starym Ratuszem zbudowanym na rzece.

Oczywiście największą atrakcją tego programu była wizyta w Monachium i zwiedzanie stadionu Allianz Arena FC Bayern.  Spacer po mieście pozwolił  na poznanie charakterystycznych miejsc Monachium – Frauenkirche, Das Neue Rathaus (zdjęcie) czy „Stachus” – miejsce znane każdemu mieszkańcowi Monachium.

Tydzień projektu to czas na poznanie swoich partnerów i ich rodzin, nie wszystkim udało się od razu zaprzyjaźnić, ale każdy jest zadowolony z pobytu w Niemczech i udziału w projekcie. W grupach przygotowywane są teraz zadania, jakich podjęli się uczestnicy w ramach realizacji projektu i efekty ich pracy zostaną umieszczone na stronie internetowej naszej szkoły w późniejszym terminie. Rewizyta nastąpi w marcu 2016 roku.