Gratulacje dla uczestników tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego „Olimpus”, którzy otrzymają wkrótce  Dyplomy uznania za uzyskanie bardzo  dobrych wyników, a konkurs ten  do łatwych nie należy .  Testy były w dwóch kategoriach – dla klas II i dla klas III gimnazjum, w poszczególnych kategoriach uczestniczyło 256 i 253 uczniów z całej Polski. W naszej szkole w konkursie udział wzięło 5 uczniów z klas drugich   i 6 uczniów z klas trzecich.

Wśród uczniów klas II  najlepszy wynik  osiągnął  Wiktor Trzecina  z klasy 2bg, który zdobył 48 punktów i  zajął 13 miejsce w Polsce.  Gratulujemy też pozostałym drugoklasistom uzyskania  bardzo dobrych wyników: Jan Neugebauer  2bg(m.25), Ania Krzywoń 2dg (m.33), Tadeusz Hanus 2dg (m.38) oraz Piotr Strzeżyk 2 dg (m.42).

Także uczniowie klas III gimnazjum, którzy uczestniczyli  w olimpiadzie, wykazali się dużą wiedzą i zdobyli kolejno następujące miejsca: Sara Cwalina z kl. 3dg – 48 punktów i  13 miejsce, jest to najlepszy wynik w naszej szkole. Następni uczestnicy to: Wiktoria Dyczka 3eg (m.33), Weronika Koperwas 3cg  i Katarzyna Howard 3dg ( m.37), Klaudia Lewicka 3eg   (m.47) i Dominika Cimała 3eg (m.49).

Dziękujemy za udział w konkursie!