W lutym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji uczniowie gimnazjum, liceum i technikum rywalizowali ze sobą w szkolnym dyktandzie, drużynowym konkursie „Językowe potyczki”, a także mogli porównać kreatywność językową i zdolności plastyczne w konkursach na plakat oraz hasło lub wiersz promujące poprawność i kulturę języka.

W „ortograficznej corridzie” uczestniczyło 56 uczniów gimnazjum i liceum. Zaszczytny tytuł Mistrza Ortografii zdobyli Hanna Dźwigońska z klasy I C LO oraz Patryk Machoczek z III B LO. Wicemistrzem Ortografii został uczeń klasy I F LO – Szymon Kieczka, a III miejsce zajęła Dorota Śledź -uczennica III E LO.

W emocjonującym konkursie „Językowe potyczki” wzięło udział 13 dwuosobowych drużyn z klas pierwszych liceum, technikum i trzecich gimnazjum. Najlepszą z nich okazała się reprezentacja klasy I E LO w składzie Natalia Hanusek i Mateusz Soboń. Drugie miejsce jury przyznało drużynie klasy I F – Szymonowi Kieczce i Robertowi Kretowi, zaś trzecie – zajęli Piotr Golc i Miłosz Żebrowski – reprezentanci klasy I G LO. Jury przyznało także wyróżnienie dla reprezentacji klasy 3a gimnazjum – Klaudii Respondek i Roksanie Szrubarz za osiągnięcie najwyższego wyniku wśród klas gimnazjalnych.

W konkurencji najlepszy plakat i hasło promujące poprawność i kulturę języka zwyciężyła niezwykła praca uczennic I B LO „Tuba tłumiąca”, którą jury doceniło za artystyczną formę i awangardowe ujęcie tematu. II miejsce przyznano klasie I C LO, zaś III miejsce zdobyły prace II c gimnazjum i III a gimnazjum. Marta Kreis z klasy I C LO zdobyła I miejsce w konkursie na najciekawszy wiersz. Zwycięzcom gratulujemy!

Jako organizatorzy szczególnie dziękujemy wszystkim sponsorom nagród, którymi byli:
Rada Rodziców;
Centrum Handlowe „Auchan”;
Kino „Na Starówce”;
Ksiegarnia „Hokus”;
Księgarnia „Sowa”;
Szkoła Językowa Right Now;
Hurtownia artykułów biurowych „Papirus”,
a także uczniom klasy I C liceum, którzy włączyli się w przygotowanie obchodów Dnia Języka Ojczystego.
Organizatorzy: Gabriela Żurkowska, Olga Marciniak, Renata Rosenstrauch.

Zapraszamy do galerii zdjęć

 

 

[three_fourth]Your content[/three_fourth] [one_fourth_last] Your content [/one_fourth_last]