W zeszłym tygodniu w dniach od 2 do 4 marca 2018 roku odbyły się w Warszawie eliminacje centralne II Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów. Uczeń naszej szkoły, Michał Duda został finalistą Olimpiady. Tytuł finalisty zwalnia go z egzaminu gimnazjalnego z historii i wiedzy o społeczeństwie.

Tegoroczny finał olimpiady odbywał się w budynkach Uniwersytetu Warszawskiego. W Audytorium Maximus odbyła się inauguracja i test pisemny, a w budynku Instytutu Historii UW część ustna.

Uczniowie  po zakwalifikowaniu się do etapu centralnego olimpiady musieli opanować tematykę podstawy programowej gimnazjum , przeczytać 5 lektur i przygotować się z tematu przewodniego etapu centralnego –  „Jan III Sobieski i jego czasy”.

Michał odpowiadał przed komisją składającą się z trzech profesorów historii różnych polskich wyższych uczelni.

Uroczyste zakończenie II edycji Olimpiady Historycznej Gimnazjalistów , wręczenie nagród i dyplomów odbyło się w Sali Białej Pałacu w Wilanowie. W uroczystości uczestniczył min. wiceminister MEN Maciej  Kopeć oraz przedstawiciele Polskiego Towarzystwa Historycznego.

Uczestnicy olimpiady po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczestniczyli w uroczystym obiedzie w restauracji Villa Intrata gdzie serwowano im dania staropolskiej kuchni.

Ucznia do olimpiady przygotowała Joanna Lojza.

Gratulujemy uczniowi Miarki. Życzymy dalszych sukcesów naukowych.