W dniach  11- 14 czerwca nasza szkoła gościła nauczycieli i grupę uczniów ze Szkoły Średniej nr 24 im. Marii Konopnickiej ze Lwowa.  Goście wraz z uczniami  naszej szkoły uczestniczyli w szeregu przedsięwzięć, które prowadzili  nasi nauczyciele. W poniedziałek podziwialiśmy piękno Beskidów, biorąc udział w rajdzie pieszym. Wspinaliśmy się na Czantorię.

W następnym dniu nasi goście poznawali zabytki Żor, uczestnicząc w „marszach na orientację”, które przygotowała pani Mariola Oleś. W środę pani Renata Rosentrauch poprowadziła zajęcia z języka polskiego, następnie nasi goście brali udział w debacie oksfordzkiej przygotowanej przez panią Agnieszkę Kraińską, a na koniec dnia zajęcia rękodzielnicze poprowadziła pani Blanka Plata.

Następny dzień upłynął pod znakiem rozgrywek sportowych, które poprowadził pan Łukasz Ślosarek. Odbyły się też zajęcia z języka angielskiego pod kierunkiem pana Wojciecha Olesia, jak również warsztaty biologiczno-chemiczne, które poprowadziły panie: Ewa Poznańska i Magdalena Gębarowska.

Nad całością czuwała pani Agata Michałek-Telega

Współpraca między naszymi szkołami wypadła znakomicie i liczymy na kolejne odwiedziny.