Tegoroczny „Pojedynek na Słowa” odbył się w piątek 14 grudnia. Rywalizowaliśmy z drużyną II Liceum Ogólnokształcącego im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku. Walka na poetyckie słowo była zacięta do ostatniej rundy. Niestety zdobyliśmy 2 punkty mniej i tym samym drużyna z Rybnika przeszła do półfinału.

Natomiast naszej drużynie należą się słowa uznania za wspaniałą postawę i świetne wykonanie utworów.
Tegoroczną drużynę stanowili – pani Beata i pan Roman Kurzejowie, którzy – jak co roku – występowali na początku, aby dodać naszej drużynie otuchy. Przygotowali wzruszający utwór, który miał premierę właśnie na rybnickiej scenie.
Poezję recytowały: Patrycja Grelowska (3c), Dominika Myśliwiec (2b) i Natalia Bartoszek (2b).
Natomiast śpiewaną wersję poezji zaprezentowały: Aleksandra Świtacz (2b), Monika Szeliga (3c) oraz Dominika Wierzycka (3c).

Serdecznie dziękujemy im za włożoną pracę i za chwile emocji.