Natalia Hanusek (uczennica klasy IIIc ) odniosła kolejny sukces literacki – jest to wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie  Literackim.

Doceniono jej kunszt poetycki pozwalający łączyć realizm i metafizykę, wrażliwość i wyczucie językowe.  Trzy wiersze   przyniosły jej wyróżnienie  w Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Literackiej Dzieci i Młodzieży „Kacze Pióro”, organizowanym przez Pałac Młodzieży w Katowicach pod honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Śląskiego.

Przewodnicząca jury, dr hab. Iwona Gralewicz-Wolny, w recenzji wierszy Natalii napisała:

Mimo rozkładu”, „Lustro”, „Katedra” – trzy wiersze osiemnastoletniej poetki zmagającej się z samą sobą, poszukującej siebie, pytającej o swoje miejsce w świecie. Toczące się w tej poezji negocjacje tożsamości, bazujące na odwiecznych pytaniach „kim jestem?” i „dokąd zmierzam?”, emanują napięciem (…)Mocną stroną tych wierszy jest ukryta w tle sytuacja fabularna (jazda autobusem, widok w lustrze, modlitwa w katedrze) o znacznym potencjale metaforycznym, który poetka uruchamia z dużym wyczuciem. Rekonstrukcja rysującego się w tle konkretu umożliwia czytelnikowi zbudowanie relacji pomiędzy własnym doświadczeniem a doświadczeniem poetki. W tym przekładzie prywatnego na wspólne, metafizycznego na realne rodzi się szansa na – tak istotną w odbiorze każdej poezji – refleksję.

Gratulujemy Natalii i cieszymy się Jej sukcesem!