Zgodnie z rekomendacjami MEN, dotyczącymi  profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa prosimy, aby nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do szkoły.

W przypadku, gdy Państwa dziecko wróciło niedawno z krajów występowania koronowirusa i ma objawy grypopodobne, należy niezwłocznie powiadomić najbliższą stację sanitarno-epidemiologiczną i zgłosić się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno-zakaźnego.

Przypominamy również, że w przypadku nieprzewidzianego zamknięcia szkoły, rodzicom dzieci do lat 8 należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. a Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz.U. 2017, poz. 1368).

Wskazówki Ministerstwa Zdrowia, określające sposoby postepowania w ramach profilaktyki zdrowotnej można znaleźć na stronie Ministerstwa Zdrowia pod adresem: https://www.gov.pl/web/zdrowie/co-musisz-wiedziec-o-koronawirusie