Drużyna DI- Team FlyUp- przygotowuje się do udziału wirtualnej, jubileuszowej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności, która obędzie się w dniach 19.06-21.06.
W tym roku, ze względu na sytuację w kraju, zmieniła się całkowicie formuła olimpiady. Drużyny przygotowywały na podstawie swojej pracy do Wyzwania Drużynowego (w przypadku naszych uczniów -wyzwania technicznego) filmy dokumentujące ich pracę nie tylko w czasie „przed koronowirusem”, ale także w dobie „koronowirusa”.
Przygotowanie filmów było o tyle trudnym wyzwaniem, że młodzież nagrywała je, nie spotykając się ze sobą w „realu”. Musiała więc opanować dodatkowo umiejętność obsługi programów do montowania filmów. Młodzież oraz trenerki- Elżbieta Klemens oraz Dagmara Zazulak – wypracowali model zdalnej pracy. Spotykali się wspólnie wirtualnie, by omówić koncepcje filmów oraz merytoryczną treść wymaganą w wyzwaniu. Od wszystkich wymagało to wielkiego zaangażowania, zmiany przyzwyczajeń, pracy w niezwykle krótkim czasie, ponieważ należało zgłosić się do olimpiady do 10 maja i do tego czasu trzeba było mieć wypracowane materiały do wyzwania. Od 11.05 następowały spotkania z ekspertami, a do 1.06 należało przesłać 5 filmów ukazujących 5 różnych aspektów wyzwania. Do tego doszło również tzw. wyzwanie trenerskie, któremu sprostały nasze kreatywne nauczycielki. Udało się!!! Filmy, zmontowane przez drużynę zgodnie z wymogami olimpiady, zostały przesłane wraz z dokumentacją 31.05.
Z przyjemnością informujemy, że spełniając wymogi, jesteśmy uczestnikami XV Ogólnopolskiej Olimpiady Kreatywności.
Uroczystość otwarcia olimpiady odbędzie się 19.06- zapewne podany będzie link, który udostępnimy- by wszyscy chętni mogli być uczestnikami tego przedsięwzięcia.
Za efektywne, systematyczne i systemowe działania w dziedzinie innowacji i kreatywności szkoła kolejny raz uzyskała tytuł: „Szkoły kreatywności i innowacji 2020”