Drodzy Miarkowicze!

Miło nam poinformować, że Pani Agnieszka Kraińska, nauczycielka wiedzy o społeczeństwie w  naszej szkole, zdobyła  wyróżnienie Kapituły Nagrody im. Ireny Sendlerowej „Za naprawianie świata”.

Celem nagrody jest upamiętnienie Ireny Sendlerowej – działaczki społecznej, Sprawiedliwej wśród Narodów Świata, która w czasie II wojny światowej uratowała ponad dwa tysiące żydowskich dzieci. Misją nagrody jest wspieranie nauczycieli, którzy w swojej pracy z młodzieżą starają się nie tylko przekazywać wiedzę, ale też kształtować postawy otwartości, szacunku dla innych, solidarności, a także aktywnego zaangażowania na rzecz tych wartości.

Pani Agnieszka Kraińska jest  założycielką  i redaktorką naczelną  społecznego Radia Żory, prezeską  Stowarzyszenia Na Marginesie, którego celem jest szeroko pojęta działalność na rzecz środowiska lokalnego. Jest osobą aktywną społecznie, angażującą się w wiele akcji i wydarzeń na rzecz żorskiej społeczności m.in w Żorskim Patrolu Obywatelskim. Jest również autorką cyklicznie odbywających się w naszym mieście wydarzeń, takich jak Turnieje Debat Oksfordzkich czy Dni Kultury Żydowskiej w Żorach.

Serdecznie gratulujemy!