W maju tego roku gościliśmy u nas młodzież z Czech. Czas jaki tu z nami spędzili minął bardzo przyjemnie, choć niestety równie szybko. Goście przyjechali do nas ok 9 rano i po wstępnym zapoznaniu pojechaliśmy na strzelnice, gdzie miał odbyć sie turniej strzelecki. Zawody przebiegały w bardzo miłej atmosferze i były świetną okazją, aby zapoznać się ze swoimi czeskimi partnerami. Po uroczystej inauguracji zwycięzców wróciliśmy do szkoły. Nasi koledzy zostali zaproszeni na obiad ze szkolnej stołówki.

Po posiłku organizowana była gra terenowa. Miała ona na celu zapoznania gości z naszym miastem. Dostaliśmy kartki z zadaniami w języku angielskim i francuskim, aby szanse były w miarę wyrównane, i w pięcioosobowych, mieszanych ekipach rozpoczęliśmy „podbój” naszego miasta, a jak się później okazało okolic rynku. Wszystkie drużyny wróciły w wyznaczonym czasie, tak więc walka była zacięta. O wygranej decydowały minimalne ilości punktów.

Wieczorem mieliśmy okazję zabrać swoich partnerów do domów, aby mogli chociaż troche odpocząć, po czym poszliśmy na szkolną dyskotekę organizowana specjalnie z okazji ich przyjazdu. Następnego dnia rano większość uczniów z Polski żegnała się ze swoimi nowymi kolegami, gdyż tylko nieliczna grupa naszych uczniów towarzyszyła im w wycieczce do Krakowa.

Wymiana była dla nas bardzo przyjemnym przeżyciem i mamy nadzieję, że będziemy mieli okazję się jeszcze kiedyś spotkać.