W dniach 30 września do 1 października w ramach wymiany polsko-czeskiej odwiedziliśmy szkołę w Orlovej. Z Żor wyjechaliśmy około godziny ósmej rano a po jakiś dwóch godzinkach byliśmy na miejscu. W szkole przydzielono nas do poszczególnych uczniów, u których mieliśmy spędzić noc. Po obiedzie, który zjedliśmy w szkolnej stołówce, zabrano nas na wycieczkę do Hradeca nad Oravicą. Zwiedziliśmy tam pałac, a następnie ogród botanicznego.

Po powrocie do szkoły trafiliśmy na niespodziankę – dyskotekę zorganizowaną specjalnie z okazji naszego przyjazdu. Po mile spędzonym wieczorze, każdy z nas został zabrany przez czeskiego partnera do domu gdzie spędzał noc.

Następny dzień w szkole zajęła nam polsko-czeska rywalizacja sportowa (piłka nożna, siatkówka i różne zabawy), którą udało nam się wygrać przewagą punktów. Po rozgrywkach mieliśmy czas wolny na to by kupić pamiątki z pobytu w Czechach. Przed wyjazdem podziękowaliśmy za wszystko Pani dyrektor i o około godziny 15:00 byliśmy już w autobusie. Wszyscy byli zachwyceni pobytem w Orlovej choć szkoda ,że tak krótkim.

kleo&Fionka