No i za nami już tegoroczna wymiana polsko-czeska. Grupa młodzieży naszej szkoły miała okazję odwiedzić kolegów z zaprzyjaźnionego liceum w Orlovej.

Tegoroczna wymiana była bardzo specyficzna, dzięki czemu będziemy ją pewnie jeszcze długo wspominać. Młodzież z Żor musiała wykazać się szybką organizacją, gdyż w grafik naszej wycieczki wkradł się drobny błąd czego skutkiem był wyjazd o jeden dzień wcześniej niż planowaliśmy. Jednak z pomocą naszych opiekunów poradziliśmy sobie z tym problemem i około godziny 18.30 siedzieliśmy już w autokarze jadącym do Orlovej.

Nasi czescy koledzy oczekiwali nas w godzinach porannych, lecz okazali się bardzo cierpliwi i około 20.00 przywitali nas w szkole. Na miejscu czekała już na nas gorąca kolacja a po niej dyskoteka zorganizowana z okazji naszego przyjazdu. Zabawa była bardzo udana.

Następnego dnia zabrano nas na lodowisko. Mieliśmy okazje zmierzyć się z naszymi czeskimi kolegami w różnych pomysłowych konkurencjach na lodzie. Grupa czeska okazała się jednak lepsza w tym sporcie co jednak wcale nie psuło nam dobrej zabawy. Oprócz tego odbyły się również pokazy jazdy figurowej na łyżwach jak i mecz hokejowy.

Po naszych zmaganiach wróciliśmy do szkoły, gdzie wspólnie zjedliśmy obiad w szkolnej stołówce. Po południu mogliśmy jeszcze spędzić trochę czasu ze swoimi czeskimi partnerami a około godziny 15.00 jechaliśmy już z powrotem do Żor.

Choć wymiana ta trwała krócej niż zazwyczaj i mieliśmy mało czasu, aby poznać naszych nowych kolegów, to i tak z pewnością będziemy ją bardzo dobrze wspominać.