Wymiana czeska odbyła się 10.11.2010r. na naszą niekorzyść była to wymiana 1-dniowa, jednak wszystkim uczestnikom się bardzo podobało i nie przeszkodziło to w zawiązaniu nowych znajomości.

Wczesnym rankiem, o godzinie 6.30 wyruszyliśmy do naszych przyjaciół z Orlovej. Na miejsce dotarliśmy o 9.00. Na miejscu czekali na nas uczniowie i smakowity poczęstunek.

Godzina 10.00 czas na rozrywkę. Podzieleni na dwie grupy polsko-czeskie udaliśmy się na rozgrywki w kręgle i Squash’a. Nasza grupa polska reprezentowała szkołę w super koszulkach Żory-Orlova.

O godzinie 12.00 ze stołówki wołały nas smakowite zapachy obiadu. Po godzinie kiedy każdy już był nasycony przepysznym obiadem udaliśmy się na wycieczkę do fantastycznego Muzeum Techniki. Mogliśmy tam podziwiać stare auta, ciężarówki, które zachwycały swoją urodą. Można tam tez było obejrzeć silniki oraz osiągnięcia związane z wyścigami. W między czasie każdy mógł przysiąść na starym powozie i obejrzeć krótki film o historii muzeum. W tym samym budynku mieściła się sala w której mogliśmy podziwiać osiągnięcia i historie z biegów olimpijskich.

Po zakończonym zwiedzaniu Muzeum udaliśmy się do miasta Novy Jicin, gdzie mogliśmy spędzić czas ze swoimi przyjaciółmi z Orlovej. Niektórzy udali się na zakupy w poszukiwaniu pamiątek, a niektórzy woleli posiedzieć razem w przytulnej kawiarence.

O godzinie 18.00 wróciliśmy do szkoły na kolację, następnie było jeszcze trochę czasu aby porozmawiać, powspominać mile spędzone chwile.

O godzinie 20.00 był wyjazd do domu, i tuż przed 22.00 byliśmy pod szkołą nienasyceni nowymi wrażeniami i znajomościami. Ale i tak było bardzo fajnie.☺